70-lecie Przedszkola Samorządowego w Zbiersku

Jubileusz był okazją do refleksji nad upływającym czasem i wspomnień o Osobach, które zostawiły trwały ślad na kartach historii Przedszkola. Nie zabrakło również wielu atrakcji dla wszystkich zebranych gości.

Wydarzenie rozpoczęło się Mszą Świętą w Kościele pw. Matki Boskiej Różańcowej, którą poprowadził Proboszcz parafii w Zbiersku – Ksiądz Janusz Nowicki. Następnie zgromadzeni przeszli na teren ogrodu przedszkolnego, by oficjalnie rozpocząć uroczyste obchody 70-lecia placówki. Po odśpiewaniu hymnu “Bajkowej Krainy” oraz powitaniu Szanownych Gości, Pani Dyrektor – Małgorzata Kosmala, przybliżyła wszystkim Uczestnikom Jubileuszu historię Przedszkola. Pani Dyrektor przekazała podziękowania za owocną pracę na rzecz Przedszkola wszystkim obecnym i byłym Pracownikom oraz Absolwentom, a także wspomniała te Osoby, które zapisały się ma kartach historii przedszkola.
 
Niezwykle wzruszającym momentem stały się przemówienia i życzenia od zaproszonych Gości:
Burmistrza Stawiszyna- Pana Grzegorza Kaczmarka, Przewodniczącej Rady Rodziców naszego Przedszkola – Pani Agnieszki Kubiak, Członka Zarządu Powiatu Kaliskiego – Pani Doroty Karpieko, Starszego Wizytatora Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Delegatury w Kaliszu – Pana Jarosława Klimczaka. Przedszkole otrzymało także mnóstwo prezentów, które wzbogacą zaplecze “Bajkowej Krainy”. Nie było się bez podziękowań dla Wszystkich, którzy czynnie uczestniczą w życiu placówki.
 
Wkrótce potem, na scenie pojawili się najmłodsi uczestnicy uroczystości. Grupy: Żabki, Misie, Motylki, Krasnale, Biedronki oraz Pszczółki zaprezentowały się artystycznie w tańcu i piosence, a braw nie było końca. Kulminacyjnym momentem był tort urodzinowy, pokrojony przez Dyrektor ” Bajkowej Krainy”, Burmistrza Stawiszyna oraz Przewodniczącą Rady Miejskiej w Stawiszynie.
 
W dalszej części zaprezentowali się absolwenci  przedszkola, którzy posiadają liczne sukcesy na swoim koncie. Rozalia i Marianna Piątkowskie, Cornelia Andrzejak, Zespół Wokalny działający przy Domu Kultury w Zbiersku oraz Zespół Taneczny, uświetnili to wyjątkowe wydarzenie. Ponadto na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji, takich jak karuzela, dmuchańce czy wata cukrowa, popcorn, a także grill i inne przekąski. Niespodzianką okazało się być wyjątkowe spotkanie z Elzą i Anną, bohaterkami Krainy Lodu.
 
Źródło: Publiczne Przedszkole Samorządowe “Bajkowa Kraina” w Zbiersku

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Śmiertelny wypadek w Brzezinach

28 czerwca 2022

25 czerwca o godzinie 23:41 do Stanowiska Kierowania KM PSP...

czytaj więcej»

Pożar ciągnika siodłowego

28 czerwca 2022

28 czerwca Stanowisko Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w...

czytaj więcej»

Ćwiczenia “Woda 2022”

28 czerwca 2022

28 czerwca odbyły się ćwiczenia „Woda 2022” na terenie kąpieliska...

czytaj więcej»

„Cztery pory roku” – projekt Książnicy Pedagogicznej

28 czerwca 2022

Książnica Pedagogiczna w Kaliszu podsumowała całoroczny projekt czytelniczy „Cztery pory...

czytaj więcej»

Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych

28 czerwca 2022

Artyści z Południowej Wielkopolski reprezentowali nasz region w 56. Ogólnopolskim...

czytaj więcej»

Prace modernizacyjne zakładu Orli Staw

28 czerwca 2022

Trwa realizacja jednego z kluczowych i najbardziej złożonych zadań przewidzianych...

czytaj więcej»