baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

70 miast i gmin z Wielkopolski ubiega się o wsparcie dla zwierząt

70 miast i gmin z Wielkopolski zgłosiło aplikacje o wsparcie w ramach programu Wielkopolska Przyjazna Zwierzętom na kwotę 932,158,50 złotych.

Program Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego pn.”Wielkopolska Przyjazna Zwierzętom” to pilotażowy projekt, którego celem jest poprawa warunków życia zwierząt oraz promowanie humanitarnego podejścia do nich w całym regionie. Projekty składane w ramach programu obejmują szeroki zakres działań – od zakupu narzędzi do wyposażenia schronisk dla zwierząt, poprzez programy sterylizacji i kastracji, aż po inicjatywy edukacyjne dotyczące właściwego traktowania zwierząt.

Z ogromną satysfakcją przyjęliśmy zakończenie procesu składania aplikacji. Złożonych 70 wniosków oznacza, że miasta i gminy Wielkopolski rzeczywiście znają potrzebę poprawy losu zwierząt – mówi Jacek Bogusławski Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Zwierzęta są integralną częścią naszych społeczności i zasługują na troskę, opiekę i szacunek. Finansowe oczekiwania samorządów w tym zakresie są rzeczywiście ogromne. Obecnie będziemy mogli dofinansować potrzeby na poziomie 300 tys. zł, pozwoli nam wprowadzić realną zmianę w polityce na rzecz zwierząt – dodaje Jacek Bogusławski.

Informacje o programie oraz zawarte w aplikacjach plany stanowią potwierdzenie, jak istotna jest dla społeczności lokalnej kwestia prawidłowego traktowania zwierząt. Tak duże zainteresowanie to dowód, że jesteśmy na dobrej drodze, aby poprawić byt naszych czworonożnych przyjaciół.

Na podstawie przekazanych aplikacji komisja oceny wniosków dokona teraz wyboru najbardziej wartościowych projektów. Rozstrzygnięcie naboru nastąpi w najbliższych tygodniach, a o wynikach zdecyduje ilość i jakość planowanych działań na rzecz zwierząt, a przede wszystkim ich faktyczny wpływ na poprawę dobrostanu zwierząt.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze