Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

78-latka uwierzyła oszustom i oddała swoje oszczędności

Niestety po raz kolejny oszuści działający na szkodę seniorów pojawili się na terenie Kalisza. Tym razem ofiarą przestępców padła 78-letnia kobieta, która po odebraniu telefonu usłyszała, że jej wnuk spowodował wypadek. Nieznajomy przekonał seniorkę do wymyślonej przez siebie historii o wypadku drogowym i zadośćuczynieniu pokrzywdzonej. 78-latka myśląc, że pomaga wnukowi, oddała oszustom swoje oszczędności.

Na numer telefonu 78-latki zadzwonił nieznany mężczyzna, który poinformował, że doszło do wypadku, którego sprawcą był wnuk seniorki. Poszkodowaną w wypadku miała być kobieta w ciąży. Mężczyzna poinformował 78-latkę, że aby jej wnuk nie trafił do więzienia potrzebne jest 60 tys. złotych. Kobieta nie dysponowała tak dużą sumą pieniędzy, ale postanowiła przekazać wszystkie oszczędności, które miała w domu. Jeszcze w trakcie rozmowy telefonicznej do drzwi kaliszanki zadzwoniła nieznajoma kobieta, która odebrała przygotowane przez seniorkę pieniądze.

Policjanci o oszustwie zostali poinformowani dopiero następnego dnia, kiedy 78-latka opowiedziała znajomej o wypadku wnuka. Choć na stronach internetowych policji oraz w mediach nie brakuje apeli i komunikatów dotyczących schematu działania oszustów, w dalszym ciągu zdarzają się przypadki, w których przestępcy wzbogacają się kosztem seniorów. Funkcjonariusze po raz kolejny apelują do osób młodych – informujmy naszych rodziców oraz dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć ich oszukać. „Powiedzmy im jak się zachować w sytuacji, kiedy dzwoni ktoś obcy prosząc o przekazanie pieniędzy. Wykorzystujmy okoliczności – takie jak obiady świąteczne, czy rodzinne spotkania i ostrzegajmy bliskich przed zagrożeniami. Zwykła ostrożność może uchronić ich przed utratą zbieranych latami oszczędności.” – tłumaczą policjanci.

Źródło: KMP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze