Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

81 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim – Książnica Pedagogiczna

19 kwietnia minęła 81 rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. #AkcjaŻonkile przywraca pamięć o tych wydarzeniach.Książnica Pedagogiczna wzięła udział w akcji w ramach której gościła na zajęciach edukacyjnych uczniów klasy drugiej Szkoły Podstawowej Sióstr Nazaretanek w Kaliszu.

Spotkanie skupione było wokół pamięci i tego co ona oznacza. Uczniowie obejrzeli film animowany „Pamięć drobinek”. Film zrealizowało Hi-Story na podstawie opowiadania Zofii Staneckiej o tym samym tytule. Lekcji towarzyszyła rozmowa o tym jak działa pamięć, jak emocje wpływają na zapamiętywanie. Dyskusja dotyczyła także kwestii tego jak ważne jest upamiętnianie różnych wydarzeń z historii życia naszych rodzin, najbliższego otoczenia, kraju. Na koniec uczniowie wykonali i przypięli papierowy żonkil – symbol akcji.

Była także przestrzeń do tego by zapoznać się z elementami kultury żydowskiej poprzez degustację chałki, która wywodzi się z kuchni żydowskiej.

źródło: KP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze