Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

83-latka padła ofiarą kradzieży, sprawca może spędzić do 8 lat w więzieniu

Policjanci z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zuchwałą kradzież torebki. 42-latek został zatrzymany zaledwie kilka dni po zdarzeniu. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży torebki. Z ustaleń policjantów wynikało, że do idącej chodnikiem 83-letniej kobiety podbiegł nieznajomy mężczyzna. Napastnik wyrwał kaliszance torebkę, w której znajdowały się m.in. pieniądze oraz telefon i uciekł z miejsca zdarzenia.

Policjanci pionu kryminalnego natychmiast po zdarzeniu próbowali zebrać jak najwięcej informacji na temat sprawcy. Przydatne okazały się nagrania z monitoringu, który zarejestrował sylwetkę napastnika. Informacja o zdarzeniu wraz z rysopisem sprawcy została przekazana wszystkim policjantom.

Kilka dni później, podczas innej interwencji policjanci z Nieetatowej Grupy Realizacyjnej rozpoznali mężczyznę, który był sprawcą kradzieży torebki. 42-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy i trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego, podejrzany usłyszał zarzut kradzieży zuchwałej. Za to przestępstwo Kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.

Za kradzież zuchwałą można skazać złodzieja sklepowego lub kieszonkowca i to niezależnie od wartości skradzionych rzeczy. W myśl przepisów za kradzież szczególnie zuchwałą można uznać taką, której sprawca swoim zachowaniem wykazuje postawę lekceważącą lub wyzywającą wobec posiadacza rzeczy lub innych osób lub używa przemocy innego rodzaju niż przemoc wobec osoby, w celu zawładnięcia mieniem. Po drugie jest to również kradzież mienia ruchomego znajdującego się bezpośrednio na osobie lub w noszonym przez nią ubraniu.

źródło: KMP Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze