baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

87-latka uległa oszustom

25 sierpnia, na terenie powiatu ostrowskiego seniorka została oszukana metodą „na wnuczka”. 87-latka przekazała oszustom blisko 50 tysięcy złotych. Policjanci poszukują sprawców i po raz kolejny apelują o rozwagę oraz ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

87-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego odebrała telefon od fałszywej wnuczki, która rzekomo spowodowała wypadek drogowy, w którym potrąciła kobietę w ciąży. Aby wnuczka nie poszła do więzienia, seniorka musiała przekazać pieniądze. Następnie na telefon komórkowy jednego z domowników seniorki skontaktowała się „policjantka”, która poinformowała, że pod ich dom za chwile podjedzie adwokat, który odbierze pieniądze. Pokrzywdzeni, uwierzyli w przedstawioną przez oszustów legendę i  zgodnie z ich wskazówkami przekazali „pani adwokat” blisko 50 tysięcy złotych.

Policja apeluje o rozsądek! Nie przekazujmy swoich oszczędności osobom obcym! Policja zwraca się z prośbą do członków rodziny osób starszych, aby poinformowały swoich bliskich o metodach i sposobach działania oszustów.

Źródło: KPP Ostrów Wlkp.

fot. archiwum

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze