Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

9. Edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza

Rozpoczyna się 9-ta edycja Budżetu Obywatelskiego Miasta Kalisza. Po raz kolejny mieszkańcy będą mieć wpływ na to jakie zadania zostaną zrealizowane w naszym mieście. Od 14 marca do 25 marca można zgłaszać propozycję zadań.

W tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego, przy składaniu projektu należy zwrócić uwagę na listy poparcia, które są obowiązkowe dla projektów ogólnomiejskich i lokalnych. W przypadku tych pierwszych wnioskodawca potrzebuje dziesięciu podpisów. Liczba popierających projekt lokalny określona jest indywidualnie dla każdego osiedla. W tym przypadku największą ilość osób popierających muszą posiadać projekty zgłaszane dla osiedla Dobrzec P – jest to 9 osób.

Na Budżet Obywatelski 2023 miasto przeznaczyło 3 800 000 złotych, z tego 800 000 złotych na zadania ogólnomiejskie. 400 tysięcy złotych z tej ostatniej puli zostanie przeznaczonych na ogólnomiejskie projekty zielone, np. nowe skwery, łąki, czy nasadzenia drzew i kwiatów.

Do dyspozycji kaliszan pozostanie kolejnych 400 tysięcy złotych na pozostałe projekty o charakterze ogólnomiejskim.
3 miliony złotych zostaną rozdysponowane na zadania lokalne.

Możliwość zgłaszania projektów rozpoczyna się w poniedziałek 14 marca i potrwa do piątku 25 marca 2022 Następnie odbędzie się weryfikacja zgłoszonych projektów oraz ich opiniowanie.

Zatem mieszkańcy będą mogli głosować na wybrane przez siebie projekty dopiero od 29 sierpnia do 9 września 2022 – w przypadku głosowania internetowego. Natomiast możliwość głosowania tradycyjnego odbędzie się w dniach: 29 sierpnia – 2 września 2022

Ogłoszenia wyników, mieszkańcy Kalisza mogą spodziewać się do 7 października 2022 r.

Formularz zgłoszenia projektu można złożyć na dwa sposoby: bezpośrednio, wrzucając wniosek do urny, która stanie przy punkcie informacyjnym Biura Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Kalisza (przy ul. Kościuszki 1a, parter) lub listownie, na adres:

Urząd Miasta Kalisza
Wydział Rozwoju Miasta
ul. Kościuszki 1a
62-800 Kalisz

z adnotacją na kopercie: „Budżet Obywatelski Miasta Kalisza”. Do formularza należy dołączyć dane kontaktowe wnioskodawcy (zapisane na oddzielnej kartce numer telefonu oraz adres email).

Zgłaszanie projektów

Projekt można zgłosić na dwa sposoby: bezpośrednio, wrzucając wniosek do urny, która stanie przy punkcie informacyjnym Biura Obsługi Interesanta Urzędu Miasta Kalisza (przy ul. Kościuszki 1a, parter) lub listownie, na adres:

Urząd Miasta Kalisza
Wydział Rozwoju Miasta
ul. Kościuszki 1a
62-800 Kalisz

Z adnotacją na kopercie: „Budżet Obywatelski Miasta Kalisza”. Do formularza należy dołączyć dane kontaktowe wnioskodawcy (zapisane na oddzielnej kartce numer telefonu oraz adres email).

Więcej informacji znajduje się TUTAJ

Źródło: UM Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze