baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Zajęcia terenowe Studentów Uniwersytetu Kaliskiego

Pierwszoroczni studenci mechaniki i budowy maszyn z Uniwersytetu Kaliskiego już od samego początku roku akademickiego mają okazję uczestniczyć w wyjazdowych zajęciach laboratoryjnych, które przybliżają im praktyczną stronę ich przyszłego zawodu.

Pierwszoroczni studenci mechaniki i budowy maszyn z Uniwersytetu Kaliskiego już od samego początku roku akademickiego mają okazję wyjść poza mury uczelni i uczestniczyć w wyjazdowych zajęciach terenowych, które przybliżają im praktyczną stronę ich przyszłego zawodu. Uczelnia zapewnia studentom dostęp do wielu cennych doświadczeń dzięki wizytom w firmach i instytucjach takich jak Pratt & Whitney, WSK, Ciepłownia Rejonowa, a ostatnio także w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku.

W ramach prowadzonych przez dr inż. Władysława Jurczyńskiego zajęć z maszynoznawstwa, studenci korzystają z wielu cennych doświadczeń w trakcie wizyt w firmach i instytucjach takich jak Pratt & Whitney, WSK, lokalna ciepłownia rejonowa a ostatnio także w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku.

Wizyta studentów Uniwersytetu Kaliskiego w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku była okazją, by spojrzeć na historię techniki przez pryzmat zabytkowych maszyn i mechanizmów, poznać maszyny które były podstawą współczesnych rozwiązań od samego rozpoczęcia industrializacji na przełomie XIX/XX wieku, wynalezienia maszyny parowej, turbin parowych i silników spalinowych. Oprowadzająca, Kustosz dr. Ewa Kłysz, wykazała się imponującą wiedzą i profesjonalizmem, przedstawiając zgromadzone zasoby muzeum oraz opowiadając o historii zapoczątkowanej przez przełom przemysłowy jakim była wielka industrializacja. Kustosz przedstawiła m.in. maszyny sterowane kartami perforowanymi, zaprezentowała pracę działającej maszyny parowej, historię tkactwa i przeszłość regionu. Dzięki jej zaangażowaniu studenci mogli zrozumieć nie tylko techniczne aspekty dawnych urządzeń, ale także kontekst historyczny ich powstania, co nadało całej wizycie dodatkowej wartości edukacyjnej.

Praktyczne ćwiczenia maszynoznawstwa, prowadzone na Uniwersytecie Kaliskim przez dr inż. Władysława Jurczyńskiego, są najzupełniej idealnym przykładem pokazującym jak skutecznie można zastosować teorię w praktyce. Profesor Uniwersytetu Kaliskiego nie tylko za murami uczelni lecz również na miejscu skutecznie przekazuje wiedzę studentom robiąc to w sposób niezwykle prosty w zrozumieniu, używając również przykładów z życia wziętych.

Dzięki współpracy uniwersytetu z takimi firmami, jak Pratt & Whitney czy WSK, a także dzięki takim wizytom jak ta w Opatówku, studentom stwarza się wyjątkowa okazja do poznania technicznych rozwiązań na żywo oraz zdobycia cennego doświadczenia zawodowego. Wyjazdowe zajęcia laboratoryjne organizowane przez Uniwersytet Kaliski to nie tylko zobaczenie maszyn czy rozwiązań technicznych, ale również bezpośrednie spotkanie specjalistów z branży.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze