Wernisaż wystawy „Klient w krawacie jest mniej awanturujący się” w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku
W poniedziałek w Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku odbył się wernisaż wystawy pt. „Klient w krawacie jest mniej awanturujący się”. Ekspozycja poświęcona jest krawatom – jednemu z najbardziej charakterystycznych elementów męskiej garderoby, który od wieków symbolizuje elegancję i styl.
Krawat jest jednym z najważniejszych elementów męskiej garderoby, który potrafi dodać elegancji i wyrafinowania każdemu strojowi. Krawat nie zależnie jakie przechodził zmiany na przestrzeni dekad zawsze był i będzie dopełnieniem stylu i wizerunku eleganckiego mężczyzny. Męskie krawaty to jeden z najbardziej fascynujących elementów męskiej odzieży vintage.
Nienaganne wiązanie krawata urosło do poważnej rangi, bowiem stał się on wizytówką męskości. Umiejętność wywiązywania krawata należało zdobyć przed bierzmowaniem, w wojsku a najpóźniej przed pójściem do ołtarza.
Balzak twierdził, że rozum mężczyzny objawia się w jego umiejętności wiązania krawata. Można z tego wyciągnąć wnioski, że krawaty na gumkę lub te zawiązane na stałe i wkładane przez głowę metodą na „szubienice” nie są godne gentelmana…