baner_FBAnt
baner_FBAnt
Baner (1200 x 200 px) (1)
Confidance_baner
wszystkie_wiadomosci

Fundacja CHOPS przygotowuje kolejne Śniadanie Wielkanocne na Głównym Rynku

Wielkanocne Śniadanie na kaliskim rynku organizowane przez Fundację CHOPS staje się powoli miejską tradycją. W tym roku wydarzenie odbędzie się w niedzielę 20 kwietnia o godz. 12:00 na Głównym Rynku w Kaliszu. Podczas konferencji prasowej szczegóły inicjatywy przedstawił prezes fundacji, Roman Żarnecki.

„Oficjalnie, to już tradycja. Już nie da rady inaczej – musi być Śniadanie Wielkanocne” – rozpoczął.

Jak podkreślał Żarnecki, najważniejszym elementem wydarzenia nie jest samo jedzenie, ale wspólnota i obecność.

„Najważniejsza rzecz to nie będą mazurki i tradycyjne potrawy, tylko obecność, która jest bezcenna. Dla wszystkich samotnych, w trudnej sytuacji – to może być alternatywa” – zaznaczył.

Opowiedział też poruszającą historię seniorki, która trzy miesiące nie opuszczała domu z powodu choroby, a przyszła tylko po to, by podziękować za możliwość udziału w świątecznym spotkaniu:

„Ta Pani nadała mi głęboki sens, bo powiedziała, że chorowała i dlatego przez trzy miesiące nie mogła przyjść na nasze spotkania. Pojawiła się dopiero na poniedziałkowym spotkaniu i podziękowała za możliwość skorzystania z opcji, którą zaoferowaliśmy podczas wigilii – jak Państwo pamiętacie, staramy się wychodzić naprzeciw osobom mającym trudności z przemieszczaniem się, organizując dowóz. Tę Panią przywieźliśmy, odwieźliśmy, otrzymała piękną paczkę i była głęboko poruszona. Nie chciała niczego więcej – przyszła po prostu podziękować”.

Dla wszystkich – nie tylko potrzebujących

Organizatorzy apelują, by nie traktować wydarzenia jako skierowanego wyłącznie do osób potrzebujących.

„Co roku podkreślam, żebyśmy nie piętnowali tego wydarzenia jako śniadania czy spotkania wyłącznie dla osób samotnych, ubogich czy bezdomnych. To jest nasze wspólne śniadanie wielkanocne. Zachęcamy wszystkich mieszkańców, żeby tego dnia przyszli na spacer, odwiedzili nas – tak jak w ubiegłym roku będzie stół, który nazywamy jadłodzielnią. Można przynieść mazurka albo inny tradycyjny wielkanocny wypiek i zostawić go na tym stole, a my od razu przeniesiemy go na stoły rozstawione pod ratuszem.” – mówił Żarnecki.

Podkreślił również potrzebę integracji i otwartości w trudnych społecznie czasach:

„Chcę łamać schematy, że to tylko zamknięte święto. Tradycja jest piękna, ale możemy ją poszerzyć – z myślą o tych, którzy są wśród nas, a są samotni”.

W programie przewidziano m.in. występy dziecięcego chóru oraz profesjonalnego chóru gospel. Pojawi się również muzyka na żywo. Dla osób potrzebujących przygotowane zostaną również paczki żywnościowe.

Organizatorzy wciąż liczą na pomoc darczyńców i wolontariuszy:

„Zachęcam, żeby przyłożyć swoje ręce, swoje pieniążki, swój czas. Tyle, ile możemy” mówił Żarnecki. – „Pomaganie powinno sprawiać nam radość i przyjemność, dlatego jeśli ktokolwiek, kto nas słucha, ogląda albo czyta informacje o tym śniadaniu, poczuje, że to jest jego miejsce – z pewnością znajdziemy dla niego odpowiednie zajęcie.”.

W tym roku pojawi się również nowy element – licytacje voucherów. Dochód z nich zasili działania fundacji.

„To nasza wspólna sprawa, nasze wspólne miasto. W trudnych czasach chcemy cieszyć się świętami i tym, co ze sobą niosą” – podsumował Roman Żarnecki.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
nesteroid lazaretovich

Nigdy nie wierzyłem w portale randkowe, ale pewnego dnia zobaczyłem reklamę https://ruletkaguru.pl i pomyślałem: „Czemu nie?”. Początkowo miałem mieszane uczucia, ale szybko przekonałem się, że to nie jest zwykły serwis randkowy. Tutaj rozmowy są naturalne, bez presji i sztuczności. Poznałem dziewczynę, z którą świetnie się dogaduję, i teraz regularnie się spotykamy. Czasem wystarczy jedno kliknięcie, żeby życie zmieniło się na lepsze.

Najnowsze