baner_FBAnt
Pszczoły
Ceków
EKO
Baner (1200 x 200 px) (1)
wszystkie_wiadomosci

W Gminie Blizanów powstaje nowy żłobek

W Gminie Blizanów rozpoczęła się budowa publicznego żłobka w Jarantowie w ramach realizacji zadania „MALUCH+ 2022-2029” ze środków KPO, który zapewni 20 miejsc opieki nad dziećmi do lat 3.

W kwietniu 2025r. Gmina Blizanów rozpoczęła realizację długo wyczekiwanej inwestycji – budowy Publicznego Żłobka w Jarantowie. Nowoczesna placówka zapewni opiekę dla 20 dzieci w wieku do 3 lat.

Realizacja projektu możliwa jest w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 pn. Program rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 „Maluch+ 2022-2029” współfinasowanego z:

  • Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności (KPO) w ramach działania inwestycji A4.2.1 pn. Wsparcie programów dofinansowania miejsc opieki nad dziećmi 0-3 lat (żłobki, kluby dziecięce) w ramach MALUCH+.
  • Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach priorytetu 3 programu Fundusze Europejskie dla rozwoju Społecznego 2021-2027 ( zwany dalej: FERS)
  • Budżetu Państwa na współfinansowanie krajowe do środków europejskich oraz finansowanie podatku VAT (jako uzupełnienie do środków z KPO)

Umowa o dofinansowaniu została podpisana 14 marca 2024r. przez Wójta Gminy Blizanów i Wojewodę Wielkopolskiego. Łączna kwota pozyskanego wsparcia wynosi 1 305 771,00 -Środki finansowe z KPO oraz budżetu Państwa.

Łączny koszt budowy żłobka wynosi 1 632 077,92.

Budowa żłobka to kolejny krok w stronę rozwoju gminy.

Źródło: Gmina Blizanów

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze