
Oblał kobietę wrzątkiem podczas kłótni. Grozi mu ponad 7 lat więzienia
Zarzut kierowania gróźb karalnych, naruszenia czynności narządów ciała oraz narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – usłyszał 42-letni mieszkaniec Kalisza, który podczas kłótni z byłą partnerką oblał ją wrzątkiem. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kaliszu, wobec podejrzanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Do zdarzenia doszło w lipcu br. Do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zgłosiła się kobieta, która oświadczyła, że jej były partner podczas kłótni, która miała miejsce dwa dni wcześniej oblał ją wrzątkiem.
Z ustaleń policjantów wynikało, że 42-letni kaliszanin przyszedł do mieszkania kobiety i tam wszczął awanturę. Mężczyzna był nie tylko był agresywny, ale podczas kłótni trzymał w dłoni zapalniczkę i pojemnik z gazem, którymi groził kobiecie. W pewnym momencie, podczas trwającej awantury 42-latek chwycił czajnik elektryczny, który był w mieszkaniu i oblał wrzątkiem kobietę. Chwilę po zdarzeniu pokrzywdzonej udało się uciec, a następnie wezwać telefonicznie pomoc. Kobieta z obrażeniami trafiła do szpitala.
Jeszcze tego samego dnia 42-latek został zatrzymany przez policjantów. Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyzna usłyszał usłyszał zarzut. Odpowie za kierowanie gróźb karalnych, naruszenia czynności narządów ciała na czas powyżej dni 7 oraz narażenie pokrzywdzonej na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za tego typu przestępstwo grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.
Ponieważ kaliszanin dopuścili się czynu w warunkach tzw. recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, grozi mu kara nawet 7,5 roku więzienia.
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Kaliszu sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
Źródło: KMP w Kaliszu