reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

A-KUMULACJE 2023, Kaliskie Biennale Sztuki

Organizatorzy zapraszają artystów związanych z Kaliszem do udziału w wydarzeniu, które po raz czwarty daje szansę prezentacji najnowszych dokonań na polu sztuki. Tarasin zachęca do stworzenia wspólnej wystawy, która zintegruje lokalne środowisko artystyczne i pomoże uchwycić najnowsze tendencje i kierunki w sztukach wizualnych, podejmowanych przez twórców związanych z Kaliszem!

Na konkursowej wystawie chcemy zaprezentować szerokie spektrum działań artystycznych oraz twórców reprezentujących różne pokolenia. Czekamy na zgłoszenia wszystkich artystów i artystek profesjonalnych mieszkających i tworzących w Polsce lub za granicą, którzy:

– urodzili się w Kaliszu,
– studiowali lub pracowali w Kaliszu na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu
(Kolegium/Instytut/Wydział Pedagogiczno-Artystyczny) lub
– są aktualnie mieszkańcami miasta Kalisza.

Do konkursu można zgłosić dwie prace wykonane w dowolnej technice, ewentualnie jeden dyptyk lub jeden tryptyk, powstałe w latach 2021-2023. Przyjmujemy prace w mediach tradycyjnych (malarstwo, grafika, rzeźba, ceramika, fotografia)  oraz współczesnych (video art, instalacja, sztuka internetu, dźwięk, performance, etc.)

Konkurs jest organizowany przez Galerię Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu we współpracy z Miastem Kalisz, Muzeum Okręgowym Ziemi Kaliskiej oraz Wydziałem Pedagogiczno-Artystycznym UAM w Kaliszu.

Kuratorami czwartej edycji Biennale będą Dagny i Daniel Szwed
Koordynatorka wydarzenia z ramienia Galerii jest Anna Wolff

Zgłoszenia przyjmowane będą od 25 listopada 2022 r. do 17 lutego 2023 r.

Aby wziąć udział w konkursie należy zapoznać się z regulaminem i przesłać swoje prace, opisane zgodnie z wytycznymi regulaminowymi, wraz z biografią, wypełnioną kartą zgłoszeniową podpisaną własnoręcznie i załącznikami, na adres akumulacje2023@tarasin.pl

Regulamin oraz kartę zgłoszeniową można pobrać tu:

regulamin_a-kumulacje-2023

karta_uczestnictwa-_a-kumulacje-2023

WERNISAŻ KONKURSU odbędzie się 20 kwietnia 2023 r. o godz. 19.00, a finisaż z wręczeniem nagród 26 maja o godz. 19.00.

źródło: galeria Tarasin

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze