A może by tak praca w policji? Miejska komenda zachęca

Lubicie pomagać innym i nie boicie się podejmować nowych wyzwań? Cenicie stabilne warunki zatrudnienia? Komenda Miejska Policji w Kaliszu zachęca do zostania policjantem. Jest To zawód dla ludzi z pasją - wymagający, ale dający też wiele satysfakcji. Jeśli chcecie dołączyć do jednostki, to dokumenty można złożyć w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu.

Jak informuje miejska komenda – służba w policji to praca ciekawa, dająca poczucie wyjątkowości swojej profesji oraz możliwości rozwoju zawodowego. Kaliscy funcjonariusze zapewniają, że z pewnością wśród nich można znaleźć miejsce dla siebie i naprawdę warto sprobować. Kto ma szansę na służbę w Policji? Każdy, kto chciałby wstąpić w szeregi tej formacji musi spełnić następujące wymagania:

  • posiadać polskie obywatelstwo,

  • posiadać nieposzlakowaną opinię,

  • nie być skazanym prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,

  • korzystać z pełni praw publicznych,

  • posiadać co najmniej średnie wykształcenie,

  • posiadać odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować,

  • dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,

  • osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Na tym podstawowe wymogi formalne się kończą, więc jeżeli je spełniacie, to znaczy, że możecie rozpocząć starania o przyjęcie do służby. Co trzeba zrobić dalej? Złożyć dokumenty – można to zrobić w Wydziale Ogólnym KMP w Kaliszu – ul. Kordeckiego 36. Następnie każdą chętną osobę czeka postępowanie kwalifikacyjne, które obejmuje takie etapy jak: test wiedzy ogólnej, test sprawności fizycznej, badania psychologiczne, rozmowę kwalifikacyjną, komisję lekarską, ankietę bezpieczeństwa osobowego. W tym roku zostały ustalone następujące terminy przyjęć do służby w Policji:

23 lutego 2021 r.

20 kwietnia 2021 r.

13 lipca 2021 r.

15 września 2021 r.

3 listopada 2021 r.

30 grudnia 2021 r.

Po przyjęciu do służby przyjęci kandydaci jadą na blisko 7 miesięczne szkolenie zawodowe podstawowe do jednej ze szkół policyjnych. Następnie, po zakończeniu tego szkolenia, w ramach adaptacji zawodowej, zostają oni czasowo oddelegowani do pełnienia służby w oddziale prewencji policji. Czas delegowania wynosi 53 dni, czyli trzeba odbyć 37 służb oraz dodatkowe 2 dni zajęć szkoleniowych. Celem adaptacji zawodowej jest podniesienie praktycznych umiejętności służbowych, nabytych podczas szkolenia zawodowego podstawowego, tj.: zabezpieczanie imprez masowych, ochrona obiektów ważnych dla bezpieczeństwa państwa, przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych, działań pościgowych, poszukiwawczych realizowanych w ramach działań pododdziałów zwartych Policji.

 

Źródło: KMP w Kaliszu

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter