Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Accorinet Klezmer Band – z podwórka i ze świata

Accorinet Klezmer Band to założony przez kaliską Filharmonię zespół, który ponownie zagości na domowej scenie. Wkrótce zagra znowu, by uraczyć wszystkich dawką muzyki klezmerskiej.

Muzyczna ekipa w większości jest złożona przez ludzi z Filharmonii Kaliskiej. Zamiłowanie go muzyki klezmerskiej pojawiło się w 2013 roku, kiedy to muzycy poproszeni zostali o oprawę uroczystości „Statut Kaliski Dziedzictwo Dwóch Narodów”. Swoim ówczesnym występem zachwycili obecnego na wydarzeniu, byłego Ambasadora Izraela w Polsce, Szewacha Weissa. 

Poza tradycyjną żydowską muzyką, artyści prezentują także własne kompozycje, które nawiązują do muzyki chasydziej i klezmerskiej opartej na gatunkach pochodzących z różnych kultur. Jednym z takich utworów jest „Rozmarek”, oparty na melodii z rękopisu ostatniego Kantora Kaliskiego z przełomu XIX i XX wieku, który został udostępniony przez Gminę Żydowską z Kalisza. 

Zespół z sukcesami koncertuje w kraju i za granicą. Muzycy dwa razy otrzymali nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza w dziedzinie twórczości artystycznej i kultury.

Koncert odbędzie się 21 styczni 2022 roku o godzinie 19:30 w sali koncertowej Filharmonii Kaliskiej.

Źródło: Filharmonia Kaliska

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze