baner_AK
reklama-SWWS

Akademia Kaliska dostanie 6,7 mln!

Akademia Kaliska otrzyma 6,7 mln zł z rezerwy budżetu Ministerstwa Edukacji i Nauki. – Pozyskując środki z różnych źródeł, pracujemy nad dalszym rozwojem kaliskiej uczelni – mówią zgodnie Jan Dziedziczak i Jan Mosiński, posłowie PiS.

6,7 mln zł trafi do Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego. To dodatkowe środki pochodzące z Ministerstwa Edukacji i Nauki, o które zabiegali kaliscy parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. – Każde dodatkowe pieniądze na rozwój nauki w Kaliszu cieszą –  komentuje Jan Mosiński– Rozmawiamy z różnymi ministerstwami, przekonujemy osoby decyzyjne i mam osobistą satysfakcję, że nasze argumenty coraz częściej trafiają na podatny grunt, dzięki czemu rozszerzamy możliwości dla rozwoju Akademii Kaliskiej, a także wspólnie pracujemy nad projektem ustawy dotyczącej Uniwersytetu Kaliskiego. To kolejne ważne dla posłów Prawa i Sprawiedliwości z okręgu kalisko-leszczyńskiego wyzwanie.

Utworzona w 1999 roku Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu, 1 września 2020 roku przekształcona została w Akademię Kaliską. – Pozyskane środki na dalszy rozwój Akademii Kaliskiej, to kolejny argument dla młodzieży z Kalisza i regionu, aby wybrać właśnie tę uczelnię do kontynuowania swojej edukacji – podkreśla poseł Jan Dziedziczak. – Jasno pokazujemy, że warto swoją drogę naukową wiązać właśnie z Akademią Kaliską. Kto wie, może w przyszłości najlepsi studenci zasilą kadrę naukową tej uczelni i będą uczyć kolejne pokolenia studentów.

Od 2018 roku rektorem uczelni jest prof. Akademii Kaliskiej dr hab. n. med. Andrzej Wojtyła.

źródło: biuro poselskie Jana Mosińskiego

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze