baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Akademia Kaliska w międzynarodowym klimacie

Studenci i pracownicy Akademii Kaliskiej (niebawem Uniwersytetu Kaliskiego) korzystają z możliwości oferowanych w ramach programu Erasmus+. Tylko w lipcu miało miejsce kilka ważnych wydarzeń związanych z mobilnościami, a w kolejce czekają następne.

Na początku miesiąca swą mobilność zagraniczną w ramach programu Erasmus+ w Akademii Kaliskiej zakończyło 37 studentów zagranicznych z naszych uczelni partnerskich z Albanii, Gruzji, Kosowa, Mozambiku, Palestyny i Turcji. Wszyscy bardzo miło wspominają pobyt w Kaliszu. Niektórzy już teraz chcieliby jeszcze raz tu przyjechać. Do Kalisza wrócili z kolei dwaj studenci Wydziału Politechnicznego – Antoni i Damian – którzy wzięli udział w Summer School organizowanym przez naszą uczelnię partnerską Hochschule Hamm-Lippstadt w Niemczech oraz Weronika, studentka Wydziału Nauk Społecznych, która cały semestr studiowała w Instituto Politécnico de Bragança w Portugalii. Tymczasem Kornelia, studentka kosmetologii, wyjeżdża na dwumiesięczne praktyki do Niemiec. Dołączy do grona pozostałych studentów kosmetologii i informatyki, którzy rozpoczęli już praktyki w Holandii i na Cyprze w czerwcu. Okazało się, że dzięki programowi Erasmus+ to naprawdę możliwe. Czterech kolejnych studentów, korzystając z programu Erasmus+, uczestniczyło w mieszanym programie intensywnym Peacemaking in everyday life w Alma Mater Europaea – ECM w Słowenii. W zbliżającym się roku akademickim nasi studenci pojadą na studia do Rumunii, Bułgarii, Portugalii i Czech. Czekamy na kolejne zgłoszenia.

Ale nie tylko studenci korzystają z programu Erasmus+. W lipcu w Kaliszu Akademia Kaliska gościła przedstawicieli Bethlehem University, Samarkand Institute of Economics and Service oraz Namangan Engineering Construction Institute.

Goście z Palestyny i Uzbekistanu realizowali mobilność szkoleniową, a ich wizyta była doskonałą okazją do wymiany dobrych praktyk i dyskusji na temat wyzwań, przed którymi stoją uczelnie oraz priorytetów programu Erasmus+, czyli włączania i różnorodności, transformacji cyfrowej, ochrony środowiska i walki ze zmianą klimatu oraz uczestniczenia w życiu demokratycznym, wspólnych wartości i zaangażowania obywatelskiego. Kilka dni później do Kalisza przyjechali przedstawiciele kolejnej uczelni partnerskiej – International Burch University w Bośni i Hercegowinie. Była to pierwsza wizyta pracowników tej uczelni w Akademii Kaliskiej. Na AK zorganizowano spotkania z pracownikami uczelni, porównano funkcjonowanie uczelni publicznych i prywatnych w Polsce i Bośni i Hercegowinie oraz przeanalizowano możliwości dalszej współpracy w ramach programu Erasmus+.

Przedstawiciele Akademii Kaliskiej realizowali mobilności szkoleniowe w uczelniach partnerskich w Mołdawii, Gruzji oraz Bośni i Hercegowinie. Wyjazdy był okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania osobistych kontaktów i rozwijania współpracy dydaktycznej i naukowej.

Zapraszamy studentów i pracowników do korzystania z możliwości oferowanych przez program Erasmus+ – mówi rektor Akademii Kaliskiej, prof. Andrzej Wojtyła – mamy kolejne zaproszenia do Universitatea Babeş-Bolyai oraz University of Maribor, wiodących uczelni w Rumunii i Słowenii. Tematem intensywnych programów mieszanych będą Empowered Leadership: Managing People and Business Skills oraz Renewable Energy Sources. Ale to oczywiście nie wszystko – studenci i pracownicy uczelni będą mieli zdecydowanie więcej możliwości. Dlatego zachęcam do kontaktu z Biurem Współpracy z Zagranicą Akademii Kaliskiej (tel. 62 76 79 556), gdzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat wyjazdów w ramach programu Erasmus+. Najprościej będzie wysłać maila na adres: zagranica@akademia.kalisz.pl oraz śledzić wiadomości na https://www.facebook.com/iro.calisia.university.

źródło: AK

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze