Baner AWS
Stokado
baner_FBAnt
baner_GM

Znane kadry w oficjalnym zwiastunie „Akademii Pana Kleksa”

Produkcja, której premiera zaplanowana jest na 5 stycznia 2024 roku, będzie nie tylko podróżą do świata bajek, ale także nowym spojrzeniem na tę historię. Film, będący uwspółcześnioną wersją bajki Jana Brzechwy, skierowany jest nie tylko do najmłodszych widzów, ale również do tych, którzy pamiętają i kochają kultową ekranizację z lat 80.

Zwiastun już dostępny!

Już teraz fani „Akademii Pana Kleksa” mogą zobaczyć, co czeka ich na wielkim ekranie. W oficjalnym zwiastunie filmu, który pojawił się już w sieci, ukazały się znane wielu kadry z parku-arboretum i zamku w Gołuchowie.

Rola Ambrożego Kleksa powierzona została aktorowi Tomaszowi Kotowi, który zastąpił kultowego Piotra Fronczewskiego. W rolę Ady Niezgódki wcieliła się natomiast Antonina Litwiak.

Kultowa historia dla nowego pokolenia

„Akademia Pana Kleksa” to opowieść o dwunastoletnim Adasiu Niezgódce, który wraz z dwudziestoma trzema innymi chłopcami trafia do osobliwej akademii pod skrzydła profesora Ambrożego Kleksa. Książka Jana Brzechwy podbiła serca wielu pokoleń Polaków, a pierwsza ekranizacja z 1983 roku w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego zdobyła sobie tysiące fanów.

Powrót do magicznego świata

Producent filmu, Maciej Kawulski, podkreśla, że praca nad projektem była nie tylko wyzwaniem artystycznym, ale również emocjonalnym: – Po tym co udało mi się w życiu stworzyć nieskromnie myślałem, że nie boję się już niczego. Produkcja Kleksa oraz praca z wybitnie utalentowanymi dzieciakami uświadomiła mi szybko, że to po prostu nieprawda. To był lęk przed tym, czy będę potrafił stać się znów na kilka miesięcy dzieckiem, aby możliwie najbardziej wiarygodnie opowiedzieć tę piękną historię – mówi reżyser.

Sanah w ścieżce dźwiękowej

Dodatkową gratką dla wielu widzów okazała się tytułowa piosenka w wykonaniu Sanah – „Jestem Twoją bajką”. Singiel stał się już hitem, a teledysk do utworu zdobył uznanie internautów.

Przygotujcie się na spotkanie z profesorem Ambrożym Kleksem, Adą Niezgódką i innymi niezwykłymi postaciami – tym razem w nowej, pełnej świeżości odsłonie!

fot.: kino Helios

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze