baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Akademia Piłkarska KKS-u Kalisz zagra w Hamm!

na zaproszenie Miasta Hamm (miasta partnerskiego Kalisza, leżącego w zachodniej części Niemiec), a także klubu Hammer SpVg, zawodnicy Akademii Piłkarskiej KKS Kalisz wezmą udział w 43. Międzynarodowym Turnieju z okazji Święta Zesłania Ducha Świętego (Zielone Świątki). W zmaganiach weźmie udział 15 kakaesiaków, z roczników 2003-2004. Trenerem grupy będzie Grzegorz Kalek.

Turniej ma szczególnie umocnić porozumienie między narodami, poprzez udział drużyn z miast partnerskich miasta Hamm – czytamy w oficjalnym zaproszeniu na to wydarzenie. Tradycja tych rozgrywek kontynuowana jest od 1978 roku. Po dwóch latach przerwy, spowodowanej pandemią koronawirusa, młodzi zawodnicy z miast partnerskich Hamm ponownie będą mogli sprawdzić swoją formę na tle rywali z całego świata. Główny cel, oprócz rywalizacji na murawie, to zjednoczenie i integracja kulturowo-społeczna. – Wydaje nam się, że sport – a w szczególności piłka nożna – szczególnie nadaje się do tego, by znów połączyć nasze społeczeństwa

– piszą organizatorzy

Prelekcje i wydarzenia towarzyszące zaplanowane zostały na piątek 3 czerwca, natomiast sam turniej rozegrany zostanie w sobotę i niedzielę (4-5 czerwca). Areną zmagań będzie stadion 24nexx Arena, mogący pomieścić 8,5 tysiąca kibiców. Na co dzień występuje na nim zespół Hammer SpVg, grający w Oberliga Westfalen (5. poziom rozgrywkowy w Niemczech).

Relację z tego wydarzenia będzie można przeczytać na stronie KKS-u Kalisz

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze