Akcja „Dla każdego jest miejsce na drodze”

Trwa już kolejna edycja akcji informacyjno-edukacyjnej „Dla każdego jest miejsce na drodze”, której odbiorcami są zarówno kierujący pojazdami, jak też piesi. Policjanci przez cały czas trwania przedsięwzięcia będą informować, edukować i przypominać, że droga jest dla wszystkich, jednak przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez każdego uczestnika jest obowiązkiem, w połączeniu z wzajemną życzliwością, szacunkiem i wyrozumiałością z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Policja uczula kierowców, że na drodze jednym z ważniejszych obowiązków jest stosowanie się do ograniczeń prędkości, a także respektowanie praw innych uczestników ruchu. Funkcjonariusze przypominają jednocześnie pieszym oraz kierującym jednośladami, także hulajnogami elektrycznymi i urządzeniami transportu osobistego, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, najbardziej narażonymi na dotkliwe skutki wypadków drogowych. Prowadzone działania mają na celu:

  • promowanie bezpiecznego korzystania z drogi przez poszczególnych uczestników ruchu drogowego z uwzględnieniem części drogi przeznaczonej dla danej grupy (np. drogi dla rowerów, chodnika, pobocza, właściwej strony jezdni, pasa ruchu),
  • kształtowanie właściwych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego,
  • wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, w tym respektowanie praw osób z niepełnosprawnością.

Źródło: KMP

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze