Akcja „Literka do literki, grosik do grosika”

Miejska Biblioteka Publiczna w Kaliszu zorganizowała akcję „Literka do literki, grosik do grosika”, promującą czytelnictwo, która jest skierowana do kaliskich przedszkolaków i uczniów klas 0-3 szkół podstawowych. Inicjatywa potrwa do 25 czerwca.

Okazuje się, że Biblioteka i Bank mają wspólne cele. W związku z tym postanowiły połączyć swoje siły, aby zachęcić dzieci do czytania książek i oszczędzania. Symbolem akcji jest świnka, która najczęściej kojarzy nam się ze skarbonką. Książka jest skarbnicą słów, a bank nowoczesną formą oszczędzania. Do 25 czerwca należy założyć kartę biblioteczną i sześć razy wypożyczyć książki, aby otrzymać nagrodę niespodziankę ufundowaną przez PKO Bank Polski S.A., który jest Głównym Partnerem akcji.

W Tygodniu Bibliotek 2021 karty dla nowych czytelników MBP w Kaliszu są bezpłatne, także warto skorzystać z promocji, która trwa do 14 maja. Jedna karta biblioteczna to możliwość bezpłatnego wypożyczania książek we wszystkich placówkach MBP, a jest ich jedenaście. Na swoim koncie czytelnik możne mieć aż 15 książek. Wszystkie tytuły dostępne są w katalogu elektronicznym na stronie biblioteki www.mbp.kalisz.pl.

Pomimo pandemii w akcję „Literka do literki, grosik do grosika” włączyło się już 400 dzieci, a połowa z nich odebrała nagrodę za wypożyczanie książek. Do 25 czerwca każdy przedszkolak i uczeń klas 0-3 szkół podstawowych ma szansę zebrać naklejki za wypożyczanie książek i odebrać zasłużoną nagrodę. Szczegóły akcji: http://www.mbp.kalisz.pl/art,933,200601-mbp-pko-literka-grosik#skip.

Źródło: MBP w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze