Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Akcja poboru krwi podczas finału WOŚP

Tradycyjnie, wzorem lat ubiegłych, kaliskiemu finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy towarzyszyła akcja poboru krwi. Jej organizatorem był Polski Czerwony Krzyż we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Akcja poboru krwi podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się od dziewięciu lat i nieprzerwanie cieszy się dużą popularnością. Do ustawionego przed halą Arena mobilnego punktu poboru krwi ustawiała się kolejka krwiodawców. Ostatecznie krew oddały 54 osoby, z których osiem zrobiło to pierwszy raz w życiu. Dzięki temu udało się pozyskać 24,3 litra krwi. 

Dla każdego dawcy przygotowano podziękowania, które opatrzone były charakterystycznym czerwonym serduszkiem oraz zestaw upominków, wśród których znalazły się podarowane przez sponsorów wejściówki na basen, zapachy samochodowe czy gadżety związane z parlamentem. 

Akcja odbyła się w ramach realizacji zadania publicznego „Promocja honorowego krwiodawstwa w społeczności lokalnej”, którego partnerem jest Miasto Kalisz.

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze