Akcja sprzątania cmentarza prawosławnego

Rusza II edycja "Społecznej akcji sprzątania zabytkowych cmentarzy kaliskich". Organizatorzy zapraszają do wspólnego porządkowania prawosławnej nekropolii przy ul. Górnośląskiej.

Autorami akcji jest dwójka kaliszan i społeczników – Katarzyna Sibińska oraz Sławomir Wysocki. Wraz z grupą przyjaciół i wolontariuszy zainicjowali oraz zorganizowali oni w marcu tego roku akcję sprzątania cmentarza ewangelicko-augsburskiego przy ulicy Harcerskiej. Jest to jedna z trzech zabytkowych nekropolii przy Rogatce. 

Kolejnym przedsięwzięciem jakie sobie stawiają jest społeczna inicjatywa wykonania prac porządkowych na terenie cmentarza prawosławnego przy ul. Górnośląskiej. Organizatorzy akcji działają w porozumieniu z parafią prawosławną w Kaliszu.

Porządkowanie terenu nekropolii będzie miało miejsce 16 października w godzinach 10-12, bez względu na pogodę. Poprzedzi je wykoszenie traw na tym obszarze. 

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze
Magdalena

To nie była druga akcja sprzątania cmentarzy. Są uprzątane od wielu lat. Może dla tych dwojga, który nazwiska podał Ratusz.

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter