Akcja sprzątania “Myślę, więc nie śmiecę”

W dniach 17-19 września odbędzie się 28. akcja sprzątania świata. Hasło tegoroczne brzmi "Myślę, więc nie śmiecę". Do akcji, jak co roku, włączą się kaliskie przedszkola i szkoły.

Placówkom zainteresowanym sprzątaniem wybranych przez siebie terenów Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Kalisza przekaże, tak jak w poprzednich latach, worki (kolor żółty – plastik, metale, opakowania wielomateriałowe; kolor niebieski – papier; kolor zielony – szkło; kolor czarny – odpady zmieszane) oraz rękawice jednorazowe. Zapotrzebowanie należy zgłosić telefonicznie pod nr tel. 62 50 49 766 lub za pośrednictwem e-mail: pbanasiak@um.kalisz.pl do dnia 9 września. Odbiór worków i rękawic będzie odbywał się w ww. Wydziale (Ratusz, Główny Rynek 20, pok. 35, I piętro) w dniach od 13 do 15 września. Osoby odpowiedzialne za organizację akcji sprzątania świata w szkołach proszone są, by przy odbiorze worków i rękawic podali dokładne miejsce i termin odbioru odpadów zebranych przez szkołę. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na kwestie zaśmiecania środowiska naturalnego bez refleksji, iż wyrzucone odpady stanowią zagrożenia zarówno dla natury, jak i dla każdego z nas. 


Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter