Akcja „Zaszczep się w majówkę”

Od jutra rozpoczyna się ogólnopolska akcja „Zaszczep się w majówkę”. W specjalnym mobilnym punkcie na poznańskiej Malcie, przy trybunie głównej toru regatowego, przez trzy dni będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19. O szczegółach projektu opowiedział w tymczasowym miejscu szczepień wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Akcja „Zaszczep się w majówkę” to rządowa inicjatywa umożliwiająca przyjęcie od 1 do 3 maja w godzinach od 10:00 do 19:00 szczepionki w specjalnych punktach do szczepień powszechnych. Majówkowe punkty szczepień będą szczepić jednodawkową szczepionką firmy Johnson&Johnson. W Poznaniu do dyspozycji będzie dwa i pół tysiąca szczepionek.

„Akcja <Zaszczep się w majówkę> organizowana jest w 16 województwach. Zachęcam i apeluję do skorzystania z tej możliwości. Do dyspozycji mamy dwa i pół tysiąca szczepionek” – powiedział wojewoda Zieliński. „Malta kojarzona jest ze sportem, rekreacją oraz miejscem, w którym spędza się dużo czasu na świeżym powietrzu. To dobra lokalizacja dla takich działań prospołecznych” – dodał.  

Wszystkie osoby posiadające e-skierowanie mogą zgłosić się do szczepień jednodawkową szczepionką koncernu Johnson&Johnson. W specjalnie przygotowanym na bazie kontenera tymczasowym punkcie szczepień przy ul. Wiankowej w Poznaniu może zostać zaszczepionych w sumie dwa i pół tysiąca osób. Szczepienia nie wymagają wcześniejszego umówienia się na konkretny termin, czy godzinę.  

Szczepienia wykonają zespoły ze Szpitala Miejskiego im. Franciszka Raszei. W akcję szczepień zaangażowali się także żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Miejsce szczepień udostępniły Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji (POSIR). Organizatorem akcji prowadzonej w ramach Narodowego Programu Szczepień jest wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Źródło: WUW

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze