Akordeon w Filharmonii

Już w ten piątek zapraszamy Państwa na długo wyczekiwany koncert Akordeon w Filharmonii. Na scenie wystąpi wybitny akordeonista Klaudiusz Baran, zdobywca aż sześciu nominacji do FRYDERYKÓW 2022. Za pulpitem dyrygenckim stanie Bartosz Żurakowski, który z właściwą sobie wrażliwością i energią poprowadzi tego wieczoru Orkiestrę Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej.

W programie usłyszą Państwo utwór kompozytora młodego pokolenia Mikołaja Majkusiaka pt. „Chamber Concerto” na akordeon i orkiestrę smyczkową. Artysta „za oryginalny, indywidualnie wykreowany styl muzyczny, za fascynujący energetyzm narracji dźwiękowej oraz konsekwencję w pracy twórczej” otrzymał Nagrodę Specjalną ZAIKS na Festiwalu Fryderyk 2020.

W tegorocznej edycji festiwalu nominacje w kategorii Album Roku Muzyka Współczesna zdobyła płyta „Tribute to Moniuszko”. Trzy rozbudowane utwory o charakterze fantazji, są oparte na motywach z najbardziej znanych dzieł Stanisława Moniuszki autorstwa m.in. Mikołaja Majkusiaka. Album ten to dialog kompozytorów teraźniejszości ze spuścizną
S. Moniuszki, a także wyraz kunsztu i dojrzałości artystycznej charakteryzujący Chopin University Accordion Trio, w skład którego wchodzi Rafał Grząka, Grzegorz Palus oraz solista naszego koncertu Klaudiusz Baran.

Koncert otworzy „Preludio sinfonico” Giacomo Pucciniego, jednego z najwybitniejszych kompozytorów operowych wszech czasów. W programie zabrzmi również „VII Symfonia
d-moll” op. 70 Antonína Dvořáka. Krytyka zgodnie podkreślała dobrze wyważone proporcje oraz zwartość formalną utworu. Symfonia posiada klasyczną 4-częściową budowę.  

Wykonawcy:

 

Klaudiusz Baran – akordeon

 

Bartosz Żurakowski – dyrygent

 

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej

Koncert odbędzie się 22 kwietnia, godz. 19.30 w Sali Koncertowej Filharmonii Kaliskiej: Aula Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego UAM przy ul. Nowy Świat 28/30 (wejście do sali wyłącznie od strony parkingu).

Bilety można nabyć w kasie biletowej przy ul. al. Wolności 2 od pon.-czw., od godz. 11:00 do 17:00. W pt. od godz. 11:00 do 15:00, od 18:30 do 19:30 w miejscu wydarzenia oraz online na stronie: https://bityl.co/BmRf

Źródło: Filharmonia Kaliska

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Zobacz także

Świadkowie zdarzenia poszukiwani!

29 maja 2022

Policjanci z Zespołu ds. Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu...

czytaj więcej»

Upamiętnili bohaterów walk o Monte Cassino

29 maja 2022

Delegacja samorządowców z terenu naszego województwa przebywała między 17 a...

czytaj więcej»

Festiwal w Żelazkowie

28 maja 2022

Już jutro w Żelazkowie odbędzie się Festiwal Orkiestr Dętych i...

czytaj więcej»

Płyty, winyle i kasety z całego świata w galerii Amber

28 maja 2022

Wystawcy i kolekcjonerzy z całej Polski zawitali dziś do Galeria...

czytaj więcej»

W muzycznym świecie zwierząt

28 maja 2022

Czy spotkaliście kiedyś w filharmonii kangury, żółwie albo kukułkę? Może...

czytaj więcej»

Dzień Dziecka w mieście!

28 maja 2022

Dzień Dziecka zbliża się do nas wielkimi krokami! Z tej...

czytaj więcej»