baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Aktor Piotr Pilarski odwiedził Blizanów

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Blizanowie Drugim cykl poetycki „Animus – serce moje” prezentował uczniom klasy siódmej i ósmej poeta i aktor – Piotr Pilarski, zaproszony przez Paulinę Wróblewską – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Blizanowie.

Oprawę muzyczną dla jego recytacji stanowiła muzyka Chopina. „Animus oznacza serce, w poetyckim, głęboko uduchowionym znaczeniu. Kim jest Animus? To ktoś, kto wędruje po świecie, jest dobrym obserwatorem naszych poczynań. Jest przyjacielem, widzi nasze piękno, ale też nasze wady. Stara się pomóc, udzielając nam wskazówek” – mówił poeta do młodzieży, prezentując swoje wiersze. Piotr Pilarski pochodzi ze Stawiszyna, a obecnie mieszka w Ostrowie Wielkopolskim. To laureat wielu konkursów recytatorskich oraz aktor znany z występów w teatrze jeleniogórskim i ostrowskim teatrze „Nasz Teatr”. Jego najbardziej znany cykl poetycki „Animus” został wydany w antologii z cyklu „Szuflada”.
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze