Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Aktywna Młodzież Przyszłością Śródmieścia – podsumowanie turnieju

W dniu 22.10.2022 roku na hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kaliszu odbył się II turniej „Aktywna młodzież przyszłością Śródmieścia”. Organizowany był on przez Szkołę Podstawową nr 1 w Kaliszu, Radę Osiedla Śródmieścia I, Radę Śródmieścia II oraz radnego Rady Miasta Kalisza Eskana Darwicha.

W turnieju udział wzięli reprezentanci kaliskich szkół podstawowych w składzie:

  • Szkoła Podstawowa nr 3;
  • Szkoła Podstawowa nr 12;
  • Szkoła Podstawowa nr 16;
  • Szkoła Podstawowa nr 1.

Każdy zespół rozegrał po 3 mecze w fazie zasadniczej turnieju. Po zmaganiach w fazie zasadniczej wyłonione zostały dwie drużyny, które zagrały w finale. Przed finałem odbył się konkurs rzutów karnych pomiędzy Szkołą Podstawową nr 12 i Szkołą Podstawową nr 1. Konkurs rzutów karnych wyłonił zdobywcę 3 miejsca w turnieju, które zdobyła Szkoła Podstawowa nr 1.

W finale turnieju spotkali się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 16 oraz Szkoły Podstawowej nr 3. Finał okazał się dosyć jednostronnym widowiskiem. Drużyna Szkoły Podstawowej nr 16 wygrała 5:0 i tym samym okazała się zwycięzcom całego turnieju.

Każdy z uczestników turnieju otrzymał pamiątkowy medal. Dodatkowo najlepsi i wyróżniający się zawodnicy otrzymali nagrody sportowe ufundowane przez Radę Osiedla Śródmieście I w Kaliszu oraz Radę Osiedla Śródmieście II w Kaliszu. Uczestnicy i obserwatorzy tego turnieju zgodnie przyznali, iż takie zawody sportowe powinny się odbywać jak najczęściej, gdyż pozwalają na aktywne i sportowe spędzanie wolnego czasu. Jest to też okazja do integracji i poznania się między uczniami oraz nauczycielami szkół podstawowych w Kaliszu. Gościem honorowym na turnieju był Pan Grzegorz Kulawinek wiceprezydent Miasta Kalisza.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze