Aktywni seniorzy z Winiar

Grupa seniorów z kaliskiego osiedla Winiary tworzy stowarzyszenie "Pod Lasem". Seniorzy regularnie odwiedzają Las Winiarski, gdzie aktywnie spędzają czas, dbając jednocześnie o porządek. Z seniorami spotkał się wiceprezydent Mateusz Podsadny.

Mieszkańcy osiedla Winiary działają w stowarzyszeniu od trzech lat. Wspólnie spędzają czas, podnoszą swoją sprawność fizyczną, uczestniczą w wydarzeniach kulturalnych, integrują się z młodszym pokoleniem. Obecnie, w czasie epidemii, najczęściej spotykają się na wspólnych spacerach w Lesie Winiarskim, podczas których poznają również faunę i florę. Wiedzą dzieli się z nimi Beata Kątna z Nadleśnictwa Kalisz. Poza tym aktywni seniorzy przynajmniej raz w tygodniu sprzątają las.

“Dbają państwo nie tylko o kondycję fizyczną, ale i lepsze samopoczucie w czasie społecznej izolacji, a przy tym sprzątają las. Mimo pandemii znaleźli państwo sposób na wspólną aktywność. To najlepszy przykład dla kaliskich seniorów” – mówił podczas spotkania wiceprezydent Mateusz Podsadny.

Celem działania stowarzyszenia jest również edukacja zdrowotna oraz działalność charytatywna i wolontariat. Założycielką stowarzyszenia jest Teresa Maciejewska. Stowarzyszenia zrzesza obecnie 42 osoby.


Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter