Bryłka
Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

„Aktywny Samorząd” – pomoc dla niepełnosprawnych

Realizator Programu – Powiat Kaliski oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kaliszu informuje o realizacji programu „Aktywny Samorząd” w 2022r. finansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Pomoc udzielana w ramach programu ukierunkowana jest na wyeliminowanie i zmniejszenie barier ograniczających uczestnictwo osób niepełnosprawnych w życiu społecznym, zawodowym i w dostępie do edukacji.

W ramach programu Wnioskodawca może uzyskać wsparcie w zakresie:

Modułu I – likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową, w tym:

Obszar A – likwidacja bariery transportowej:

Obejmujący m.in. pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu, pomoc w uzyskaniu prawa jazdy oraz pomoc w zakupie i montażu oprzyrządowania do posiadanego samochodu.

Obszar B – likwidacja barier w dostępie do uczestniczenia w społeczeństwie informacyjnym:

Obejmujący m.in. pomoc w zakupie sprzętu elektronicznego lub jego elementów oraz oprogramowania, dofinansowanie szkoleń w zakresie obsługi nabytego w ramach programu sprzętu elektronicznego i oprogramowania.

Obszar C – likwidacja barier w poruszaniu się:

Obejmujący m.in. pomoc w zakupie wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym, pomoc w utrzymaniu sprawności technicznej posiadanego skutera, wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym oraz sprawności technicznej posiadanej protezy kończyny.

Obszar D – pomoc w utrzymaniu aktywności zawodowej poprzez zapewnienie opieki dla osoby zależnej (dziecka przebywającego w żłobku lub przedszkolu albo pod inną tego typu opieką)

Modułu II – pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym, adresowana do osób ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, pobierających naukę w szkole wyższej lub szkole policealnej lub kolegium, a także do osób mających przewód doktorski otwarty poza studiami doktoranckimi.

 

Wnioski w ramach Modułu I będą przyjmowane w terminie od 01 marca do 31 sierpnia 2022r. 

Wnioski w ramach Modułu II będą przyjmowane w dwóch terminach:

– w terminie od 01 marca do 31 marca 2022r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2021/2022),

– w terminie od 01 września do 10 października 2022r. (dla wniosków dotyczących roku akademickiego 2022/2023).

Więcej informacji TUTAJ

Źródło: Powiat Kaliski

 

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze