Alert I stopnia dla regionu i powrót zimy

Trudne warunki na drogach, ogromne zaspy na chodnikach i momentami ponad -10 stopni na termometrach - tak rozpoczął się poniedziałkowy poranek. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert pierwszego stopnia m.in. dla naszego regionu.

Ponowny atak zimy sprawił, że miasto od wczesnych godzin porannych zakorkowało się, a nieustępująca śnieżyca na bieżąco utrzymuje trudne warunki na trasach. Zakorkowane są ulice m.in. Stawiszyńska, Warszawska, Al. Wojska Polskiego czy Szlak Bursztynowy. Według informacji z Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji – do akcji “odśnieżanie” wyjechało prawie 20 jednostek, które mają walczyć z narastającym śniegiem na jezdniach. Co oznacza I poziom ostrzeżenia wydany przez IMGW? To najniższy z poziomów zagrożeń meteorologicznych i ostrzega o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk, które mogą powodować szkody materialne czy możliwe zagrożenie życia. Instytut zaleca ostrożność oraz to, by śledzić komunikaty i rozwój sytuacji pogodowej.

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter