baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

A. Łuczak: To skandaliczne, że nauczyciel zarabia po studiach niewiele więcej niż najniższa krajowa

Kandydaci do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej – Alicja Łuczak i Jakub Nowicki – przedstawili dziś swoje programy wyborcze. Podczas konferencji poruszono kwestie związane z edukacją, prawami kobiet, osobami niepełnosprawnymi czy uproszczeniem podatków.

Alicja Łuczak zaapelowała do kobiet oraz mieszkańców wsi i małych miasteczek o to, by uczestniczyli w zbliżających się wyborach: – Zmieńcie rzeczywistość, zagłosujcie na nas, na Koalicję Obywatelską. Zróbcie to w imię demokracji, w imię higieny demokracji. Wspólnie możemy zadbać, żeby Polska rozwijała się lepiej. Zadbamy o jej przyszłość i pomyślność.

Kandydatka chce, aby pochylić się nad kwestiami związanymi z edukacją i szkolnictwem: – Zależy mi na odchudzeniu podstawy programowej, na uczeniu dzieci praktyki oraz dbałość o bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli. Skandaliczne jest dla mnie również to, że nauczyciel zarabia po studiach niewiele więcej niż najniższa krajowa. Mamy XXI wiek, a będziemy mieć przypadkowych nauczycieli, którzy nie będą spełniać ani oczekiwań uczniów, ani rodziców, ani w ogóle współczesnego świata.

Łuczak, która sama jest również nauczycielką języka polskiego, angielskiego i rosyjskiego podkreśliła także chęć zmiany języka debaty i wyraziła swoje niezadowolenie wobec tych, którzy posługują się językiem nienawiści i pogardy: – Jako polonistka wiem, że język polski jest piękny i bogaty. Ma liczne metafory, porównania, jest zabawny, żartobliwy. Jak najbardziej można go stosować, ale trzeba znać umiar.

Kandydatka wyraziła aprobatę wobec programów obecnej władzy takich, jak 800+, Maluch+ czy polityki senioralnej. Jej zdaniem bardzo ważne jest wprowadzenie programów aktywizujących i wspierających, a także pomocy finansowej dla osób niepełnosprawnych. Poruszona została również kwestia obwodnicy, uproszczenia podatków ZUS + PIT jako jednej daniny, a także odpolitycznienia sądów.

W przypadku tego ostatniego tematu, Łuczak nawiązała do sytuacji, w której została obrażona przez byłego już wójta Żelazkowa – Sylwiusza Jakubowskiego: – Dwa lata temu zostałam obrażona, a dopiero w lipcu pojawił się wyrok. Jest nieprawomocny. Uważam, że dochodzenie swoich praw i honoru trwa zdecydowanie za długo. Za dwa czy trzy lata to ja mogę umrzeć, a świadkowie zdążą zapomnieć, co się wtedy działo. Moja historia, jak i wiele innych podobnych, są wręcz niebywałe.

Alicja Łuczak w wyborach samorządowych w 2018 r. zdobyła mandat radnej powiatu kaliskiego. Pełni funkcję wiceprzewodniczącej rady. Jest ona również prezesem Stowarzyszenia Nasze Kaliskie.

Jakub Nowicki wyraził z kolei swoje obawy dotyczące zdrowia psychicznego młodych Polaków oraz potrzebę zwiększenia dostępu do lekarzy psychiatrów dziecięcych: – Jestem z pokolenia, które „wchodziło w dorosłość z rządem PiS-u”. Miałem wtedy 15 lat, kiedy ta partia doszła do władzy i z każdym kolejnym rokiem życia dostrzegałem coraz więcej problemów zarówno w życiu moim, jak i w życiu moich kolegów i koleżanek.

Nowicki wspomniał też o kobietach, które w obawie przed sytuacją w kraju, boją się zajść w ciążę oraz Polakach masowo emigrujących z kraju. Głos zabrał również Wiktor Karolak, przewodniczący Młodych Demokratów: – Nadszedł czas, kiedy młodzi ludzie mogą zostać zauważeni, docenieni. Gwarancją tego jest zwycięstwo Koalicji Obywatelskiej, która wielokrotnie pokazywała chęć współpracy z młodym pokoleniem. Dowodem na to są ogłoszone listy do parlamentu, gdzie możemy zobaczyć wielu nowych, ale i zarazem młodych kandydatów.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze