reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Alicja Piec z medalami w Pucharze Świata!

Niepełnosprawni pływacy z 44 państw naszego globu wzięli udział w Pucharze Świata World Series rozgrywanym we Włoszech. Na 50-metrowej pływalni, przepięknie usytuowanej w nadmorskim kurorcie Lignano Sabbiadoro, bardzo dobrze spisała się Alicja Piec – wchodząca w skład reprezentacji Polski.

Zawodniczka Klubu Sportowego Niepełnosprawnych START Kalisz aż trzy razy awansowała do popołudniowych finałów. W dwóch z nich w swoim koronnym stylu klasycznym na 100 i 50 metrów zajmowała w klasyfikacji juniorów drugie miejsca. Bardzo dobrze wypadła też na 200 m stylem zmiennym, gdzie uplasowała się tuż za podium, na czwartym miejscu. Zawody rozgrywane były z zastosowaniem przeliczników punktowych. Czasy uzyskiwane przez pływaków o różnym stopniu niepełnosprawności przeliczane były na punkty proporcjonalnie do rekordów świata w danych grupach startowych. Tym cenniejsze są wywalczone przez Alę medale. Należy też podkreślić, że kategoria juniorów obejmowała zawodników i zawodniczki od rocznika 2005, czyli o dwa lata starsze od kaliszanki.

Na początku maja w Berlinie zaplanowane są kolejne zawody z cyklu City Para Swimming World Series. Będzie to kolejna okazja dla Alicji na poprawę wyników i rywalizację ze światową czołówką. Uzyskane wyniki:

100 m stylem klasycznym 1:43.00 II miejsce w kat. juniorów

50 m stylem klasycznym 0:46.57 II miejsce w kat. juniorów

200 m stylem zmiennym 3:13.27 IV miejsce w kat. juniorów

50 m stylem grzbietowym 0:43.92 VI miejsce w kat. juniorów

50m stylem dowolnym 0:36.04 IX miejsce w kat. juniorów

Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze