baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Amazonki przeszły ulicami Kalisza

26 maja Federacja Stowarzyszeń Amazonki zorganizowała ogólnopolską akcję edukacyjną „Badamy nie tylko mamy”. W wydarzenie włączył się Kaliski Klub „Amazonki”, który w tym dniu zainicjował przemarsz ulicami Kalisza.

Uczestnicy marszu spotkały się przy Villi Calisia, gdzie słowo wygłosiła prezes Kaliskiego Klubu „Amazonki” Renata Banasiak oraz wiceprezydent miasta Mateusz Podsadny. Zgromadzeni wyruszyli ulicą Sukienniczą i Kolegialną do pomnika Adama Asnyka. Wolontariuszki-ochotniczki, na stoisku z materiałami edukacyjnymi, udzielały porad w zakresie profilaktyki raka piersi, a całe wydarzenie uświetnił występ Orkiestry Dętej „Gród Nad Prosną”. Akcja miała na celu uświadomienie kobietom, że powinny dbać o swoje zdrowie przez cały rok, a nie tylko od święta oraz zachęcać do badań profilaktycznych i przeprowadzania regularnego samobadania.

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze