baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM
reklama-SWWS

Anastasia Kobekina zagra na zakończenie sezonu

Anastasia Kobekina ˗ laureatka XVI Międzynarodowego Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Petersburgu zagra na scenie Filharmonii Kaliskiej.

Na zakończenie sezonu artystycznego 2020/2021, w Sali Filharmonii Kaliskiej, zagra Anastasia Kobekina ˗ laureatka XVI Międzynarodowego Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Petersburgu. Wiolonczelistce będzie towarzyszyć Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej pod batutą Pawła Kotli. Koncert odbędzie się 25 czerwca o godz. 19.30. Sprzedaż biletów ruszyła już 1 czerwca. Kasa biletowa jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 14 ˗ 18.

Wykonawcy:

Anastasia Kobekina – wiolonczela

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Paweł Kotla ˗ dyrygent
Paweł Adamczyk ˗ słowo o muzyce

Program:
Andrzej Panufnik ˗ Suita Staropolska
Andrzej Panufnik ˗ Tryptyk Jagielloński
Joseph Haydn ˗ Koncert wiolonczelowy C-dur Hob. VIIb:1
Georges Bizet ˗ Suita „Arlezjanka” nr 2

„To jeden z pierwszych jej koncertów w Polsce. Anastasia Kobekina ostatni raz zagrała w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu bez udziału publiczności, a tylko z transmisją w Polskim Radio. Zapowiada się jeden z najbardziej niezwykłych koncertów na zakończenie sezonu w Polsce” – mówi Paweł Kotla p.o. Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Filharmonii Kaliskiej. 
„W najbliższym czasie zaplanowaliśmy także koncerty w ramach Święta Miasta Kalisza, obchodów Roku Rodziny Fibigerów i XIV Festiwalu Muzycznego Południowej Wielkopolski. Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej i mediów społecznościowych, gdzie na bieżąco będziemy informować o poszczególnych wydarzeniach” – dodaje Paweł Kotla.

Na zdjęciu Anastasia Kobekina; Fot. Julia Altukhova, ze zbiorów FK; Źródło: Urząd Miasta Kalisza

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze