Pszczoły
Ceków
baner_FBAnt
EKO
Baner (1200 x 200 px) (1)
wszystkie_wiadomosci
Odznaczenia

Anna i Stanisław Lesieniowie odznaczeni przez Prezydenta RP

Anna i Stanisław Lesieniowie z gminy Blizanów zostali uhonorowani przez Prezydenta RP za działalność społeczną i zasługi na rzecz lokalnej społeczności. Odznaczenia wręczono 29 lipca w Pałacu Prezydenckim.

Podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera wręczył odznaczenia państwowe osobom szczególnie zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. W gronie uhonorowanych znaleźli się Anna i Stanisław Lesieniowie – właściciele firmy „Stan” w Czajkowie (gmina Blizanów).

Stanisław Lesień został odznaczony KRZYŻEM KAWALERSKIM ORDERU ODRODZENIA POLSKI za wybitne zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej.

Anna Lesień została odznaczona ZŁOTYM KRZYŻEM ZASŁUGI za zasługi na rzecz społeczności lokalnej oraz w działalności społecznej i samorządowej.

Stanisław Lesień wraz z żoną Anną – właściciele firmy „Stan” w Czajkowie gmina Blizanów. Prowadzą 120 hektarowe gospodarstwo rolno-warzywnicze, w którym uprawiają głównie kapustę i ogórki. Posiadają własne kwaszarnie (pojemność 6 tys. ton) i nowoczesny zakład konfekcjonowania kwaszonek, halę przetwórczą dobrze rozwiniętą bazę transportową. Swoje produkty sprzedają zarówno do hurtowni i zakładów przetwórczych w Polsce jak i za granicą, m.in. do Anglii, Stanów Zjednoczonych, Izraela oraz marketów: Dino, Netto, Biedronka, Aldi, Stokrotka.

Od wielu lat angażują się w działalność charytatywną, kulturalną, corocznie udzielają także wsparcia jednostkom samorządu terytorialnego: Gminie Blizanów, Powiatowi Kaliskiemu, Miastu Kalisz. Współpraca z władzami samorządowymi układa się harmonijnie, co potwierdzają różne wyróżnienia i podziękowania.

Wielokrotnie gospodarstwo odwiedzał prezydent RP (od Lecha Kaczyńskiego do teraz) wraz z delegacją, a państwo Lesieniowie gościli w pałacu prezydenckich ok. 40 razy. Każdy z synów (wszyscy o wyższym wykształceniu rolniczym i ekonomicznym) prowadzi własną działalność ogrodniczą. Od ośmiu lat Stanisław Lesień jest ławnikiem sądu. Gospodarze mają kontakt z gubernatorem Texasu.

Posiadane wyróżnienia, odznaki:

2002 r. – „Czysta Zagroda” od Wójta Gminy Blizanów

2006r. – „Mistrz Agroligii”,

2007r. – wyróżnienie od Prezesa TV Bronisława Wildsteina

2007 r. – Honorowa Odznaka „Zasłużony dla Rolnictwa’’, Wzorowy Producent Żywności

2007r. – „W trosce o zdrowie publiczne Polaków” GIS

2008 r. – Wielkopolski Rolnik Roku

2010 r. – Agroprzedsiębiorca RP

2010r. – Nagroda od ministra rolnictwa Marka Sawickiego

2011r. – żona Anna starościną dożynek prezydenckich w Spale

2011r. – wyróżnienie od Stowarzyszenia LGD 7-Kraina Nocy i Dni, wzorowy producent żywności

2012 r. – medal „Zasłużony dla Powiatu Kaliskiego”

2013 r. – „Rolnik Farmer Roku”

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Starsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze