baner_FBAnt
Baner AWS
baner_apka_2

Anna Kibała wystąpi z recitalem w Kaliszu!

Parafia Ewangelicko-Augsburska zaprasza na koncert, podczas którego umiejętności muzyczne zaprezentuje Anna Kibała, utalentowana skrzypaczka młodego pokolenia. Recital zaplanowano na sobotę, 22 kwietnia.

Anna Kibała, urodziła się 13 sierpnia 2005 roku i jest uzdolnioną artystycznie uczennicą Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze. Największą pasją Anny są skrzypce, a jej gra charakteryzuje się pięknym kantylenowym brzmieniem. Chętnie angażuje się w różne inicjatywy muzyczne. Jest koncertmistrzem i solistką Polsko-Niemieckiej Orkiestry Młodzieżowej. Kilka razy w roku przygotowuje utwór solowy z towarzyszeniem Orkiestry.

Anna Kibała jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich oraz międzynarodowych (m.in. w Poznaniu, Paryżu, Londynie, Sarajewie, Belgradzie), a także stypendystką Prezydenta Zielonej Góry i Marszałka Województwa Lubuskiego. Czas wolny wykorzystuje na intensywne ćwiczenia, również sportowe, uczestniczy też w kursach mistrzowskich u wybitnych profesorów.

Repertuar koncertu:
A. Dvořák, Koncert Skrzypcowy A-moll cz.1 op.53
H. Wieniawski, Polonez A-dur op.21
J.S. Bach, Andante z 2 Sonaty
J. Massenet, Medytacja
J. Williams, Lista Schindlera
oraz inne miniatury

Recital odbędzie się 22 kwietnia 2023 r. w siedzibie Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Kaliszu, Wał Staromiejski 9. Organizatorzy zapraszają na godz. 17.00. Wstęp wolny.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze