reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Antonińska „Dolina Żurawi”

„Dolina żurawi” – to wystawa poświęcona tym niezwykłym ptakom, ale oprócz fotografii żurawi autorka pragnie zaprezentować kadry ukazujące piękno i wyjątkowość Doliny Baryczy.

Wystawa czynna jest od 21 lipca do 4 września 2022 w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie.

Agnieszka Florczyk jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody, współpracuje z Ogólnopolskim Towarzystwem Ochrony Ptaków. Chociaż fotografuje od niedawna  jej prace znalazły uznanie w konkursach krajowych i zagranicznych. W 2021 otrzymała tytuł Fotografa Roku Związku Polskich Fotografów Przyrody. W 2021 roku wraz z muzykiem Michałem Zygmuntem wydała album fotograficzno – dźwiękowy “Dolina Mgieł Pieśni Wędrownych Ptaków”, w którym obrazy natury dopełniają nagrania dźwiękowe skrzydlatych bohaterów. Jej fotografie znajdują się również w różnych publikacjach przyrodniczych oraz pokazywane były w ramach wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Agnieszka wypowiedziała się o swojej twórczości: „fotografować zaczęłam dzięki żurawiom – te ptaki zauroczyły mnie kilka lat temu i niezmiennie fascynują. Żuraw – ptak nadziei, szczęścia, budzącej się do życia wiosennej przyrody, ale także nadchodzącej jesieni, kiedy zbiera się w ogromne stada. Symbol wierności, nieśmiertelności, czujności. Uosobienie piękna i gracji. Miejsca, w których przebywa mają swój niepowtarzalny klimat, wchodzące słońce, refleksy w wodzie i snujące się mgły, malują obrazy niczym z baśni, a deszcz i chmury nadają im mroczny wymiar. Każdą wolną chwilę spędzam wśród bagien i mokradeł w ptasim towarzystwie. Fascynuje mnie gra światłem, dlatego większość moich fotografii powstaje w tym niezwykłym momencie, kiedy noc przechodzi w dzień, ptaki budzą się ze snu, przeciągają się, czyszczą pióra. Natura potrafi tworzyć niesamowite malowane światłem obrazy, które ciągle są dla mnie źródłem inspiracji, by te ulotne chwile zatrzymać w kadrze”.

Źródło: CKiS

 

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze