baner_FBAnt
Stokado
Baner AWS
baner_apka_2

Apel MON o nieuleganie rosyjskiej dezinformacji

Ministerstwo Obrony Narodowej opublikowało na swoim fanpage’u na Facebooku ostrzeżenie, aby nie ulegać manipulacjom stosowanym przez rosyjskie środki dezinformacji.

MON pisze, że informacja także jest bronią. Apeluje, aby ignorować informacje z rosyjskich mediów i kont internetowych, uważać na fałszywe SMS-y i informacje w social mediach, szukać informacji w sprawdzonych źródłach, nie przekazywać fake newsów, nie dawać sobą manipulować, a także przede wszystkim ZACHOWAĆ SPOKÓJ, gdyż dezinformacja żeruje na strachu i emocjach.

 

Ponadto Ministerstwo Obrony Narodowej apeluje o niepublikowanie informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizację, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Udostępnianie materiałów i dzielenie się informacjami na temat żołnierzy czy sprzętu wojskowego, jego lokalizacji i ilości ułatwia śledzenie działań armii.

 

Źródło: Ministerstwo Obrony Narodowej

 

 

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze