baner_AK
reklama-SWWS
baner_AK

Apetyt na teatr, czyli przez żołądek do serca

Wystawa “Apetyt na teatr” to nowa odsłona twórczości Andrzeja Pągowskiego, która niebawem wypełni przestrzeń OKP Wieża Ciśnień. Przedstawiciele jednostki kulturalnej zapraszają na wernisaż wystawy wspomnianego artysty, która odbędzie się 5 maja 2023 o godz. 18:30 w Ośrodku Kultury Plastycznej „Wieża Ciśnień”.

Andrzej Pągowski to twórca całkowity, legenda krajowej grafiki, dziecko Polskiej Szkoły Plakatu. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu, gdzie zdobył dyplom z wyróżnieniem w pracowni plakatu profesora Waldemara Świerzego. W 1978 roku zdobył Brązowy Medal na Międzynarodowym Biennale Grafiki Użytkowej w Brnie za pracę dyplomową “Mąż i żona”. Od tamtego momentu spod jego ręki wyszło około 2 000 plakatów. W bogatym portfolio twórcy znajdują się prace prezentowane w czasopismach (m.in. “Playboy”, „Brief”), plakaty filmowe realizowane dla cenionych reżyserów: Krzysztofa Kieślowskiego, Agnieszki Holland, czy Andrzeja Wajdy, plakaty społeczne (cykl „Papierosy są do dupy”), telewizyjne spoty (dla kanału Discovery Historia) oraz plakat „Uśmiech wilka” zasilający kolekcję stu najlepszych plakatów na świecie Muzeum Sztuki Nowoczesnej (MoMA) w Nowym Jorku. Na wystawie znajdą się prezentowane drugi raz w Polsce i na świecie rzeźby, wykonane na podstawie znanych i znaczących w dorobku artystycznym Pągowskiego plakatów, prace graficzne oraz malarskie.

Źródło: OKP Wieża Ciśnień

Najchętniej czytane w zeszłym tygodniu!

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze