baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

„Archeologia Calisiensis”, czyli dzieje Wielkopolski Południowej na WP-A

W czerwcu odbędzie się organizowana między innymi przez WP-A konferencja naukowa „Archeologia Calisiensis – z dziejów Wielkopolski Południowo – Wschodniej”. Konferencja „Archeologia Calisiensis — z dziejów Wielkopolski Południowo–Wschodniej” odbędzie się w siedzibie Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, przy ul. Nowy Świat 28-30 w Kaliszu.

Organizatorzy zapraszają badaczki i badaczy, studentki i studentów zajmujących się odległymi dziejami tej części Wielkopolski. Podczas planowanego spotkania uczestnicy będą mogli przedstawić referaty, komunikaty i postery. Wystąpienia w poszczególnych sekcjach zostaną poprzedzone zamawianymi referatami, które zarysują węzłowe problemy pradziejów i średniowiecza regionu kaliskiego. Organizatorami konferencji są: Wydział Pedagogiczno-Artystyczny w Kaliszu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydział Archeologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Instytut Archeologii i Etnologii PAN, Stacja Archeologiczna w Kaliszu, Instytut Archeologii Uniwersytetu Łódzkiego, Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, Wielkopolski Wojewódzki Konserwator Zabytków w Poznaniu – Delegatura w Kaliszu, Fundacja Ochrony Zabytków w Poznaniu oraz Urząd Miasta Kalisza. Więcej informacji dotyczących konferencji oraz formularz zgłoszeniowy będzie można znaleźć już jutro na stronie Wydziału. Szczegółowy program konferencji zostanie wysłany jedynie tym osobom, które do dnia 31 marca 2022 roku włącznie nadeślą wypełniony formularz zgłoszenia uczestnictwa referenta lub słuchacza.
Źródło: WP-A

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze