Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Architekci z nagrodami!

Hala Widowiskowo-Sportowa „Arena Ostrów” oraz kompleks geotermalny w Poddębicach. Te dwie inwestycje znalazły się na liście najlepszych obiektów zaprojektowanych oraz wykonanych w ostatnich latach przez ostrowskich architektów.

W ubiegły piątek odbyło się podsumowanie Konkursu Architektonicznego Starosty Ostrowskiego, któremu patronuje projektant Pałacu Myśliwskiego w Antoninie – Karl Friedrich Schinkel. Do konkursu zgłoszono obiekty w dwóch kategoriach – Nagroda Karla Friedrich Schinkla za obiekty powstałe na terenie Powiatu Ostrowskiego oraz Ambasador Ostrowskiej Architektury dotyczący zaprojektowanych konstrukcji przez ostrowskich architektów, które zrealizowane są na obszarze całej Polski.

Pierwszą z nagród zdobyła Hala widowiskowo-sportowa „Arena Ostrów” autorstwa zespołu architektów: Mariusza Szczuraszeka, Weroniki Nawrot i Macieja Boreckiego.

„Wszyscy znamy historię tego obiektu. Wiemy jak dużo było kompromisów przy jego realizacji. Dlatego bardzo serdecznie dziękuję koleżankom i kolegom, za tak wysoką ocenę”.

– powiedział architekt, Mariusz Szczuraszek

„Kraina bez barier – kompleks geotermalny w Poddębicach’’. Powstały dwa lata temu, uruchomiony dopiero teraz obiekt został laureatem Nagrody Starosty Ostrowskiego „Ambasador Ostrowskiej Architektury” 2002 r. Inwestycja została zaprojektowana przez Piotra Dominiczaka oraz również przez Mariusza Szczuraszka.

,,Poddębice słyną z zasobów wód geotermalnych, które mogą ogrzać całe miasto. Ja dziękuję bardzo wszystkim organizatorom, dziękuję kolegom i koleżankom po fachu. Cieszę się, że dostrzeżono walory estetyczne zaprojektowanego przez nas budynku’’

– wspomniał architekt, Piotr Dominiczak

W uroczystości udział samorządowcy z południowej Wielkopolski oraz lokalni parlamentarzyści. Z koncertem fortepianowym wystąpiła także Tamari Jincharadze z Gruzji.

Źródło: Powiat Ostrowski 

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze