Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Arkadiusz Cyprian – malarstwo

3 czerwca o godzinie 15:00 w Filii nr 5 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu przy ul. Złotej 26-28 odbędzie się ekspozycja prac Arkadiusza Cypriana.

Arkadiusz Cyprian, urodzony w 1973 roku w Kościanie, swój warsztat malarski, rozwija od połowy lat 90. XX wieku. Z malarstwa uczynił nie tylko pasję, ale i sposób na życie. Po niefortunnym skoku do wody, który miał miejsce trzydzieści lat temu, życie artysty całkowicie się zmieniło. W latach 1995-2001 brał udział w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Kościanie, gdzie odkrył i rozwinął pasję do malowania. Od 2006 maluje ustami, a od 2013 roku jest stypendystą Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami i od tego czasu współpracuje z Wydawnictwem AMUN w Raciborzu.

W swoich artystycznych poszukiwaniach przede wszystkim skupia się na malowaniu pejzaży, otaczającej go przyrody oraz elementów martwej natury. Przez te wszystkie lata pan Arkadiusz uczestniczył w wielu plenerach malarskich. Jak sam podkreśla: Malarstwo daje mi wiele radości, ale i możliwości zaprezentowania swoich prac na wystawach, nie tylko krajowych. Jest jednym z 27 malarzy malujących ustami w Polsce. Ma na koncie już kilkaset obrazów, które prezentuje zarówno w kraju, jak i za granicą.

Prace będzie można podziwiać w godzinach otwarcia Filii nr 5 do końca czerwca 2022 roku.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze