baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Aspirant Patryk Paraszczuk i jego pies Baster najlepsi w Wielkopolsce

Policjant z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zdobył największą liczbę punktów w eliminacjach i 18 września będzie reprezentował nasze województwo podczas ogólnopolskich XX Kynologicznych Mistrzostw Policji. Patryk Paraszczuk służy w policji od 11 lat. Od 9 pracuje z psami. W konkursie sprawdzano jego wiedzę, sprawność oraz pracę z psem.

Owczarek niemiecki Baster to pies patrolowo-tropiący. Z sukcesem bierze udział w akcjach policji w mieście i regionie, potrafi odnaleźć osoby zaginione oraz skradzione mienie. Ma pięć lat, w policji służy od trzech. W służbie i podczas zawodów musi wykazywać się posłuszeństwem, umiejętnością tropienia, bardzo dużą sprawnością i odpowiednim zachowaniem w sytuacji zagrożenia.

Baster jest jednym z ośmiu psów, z którymi w kaliskiej komendzie pracuje czterech przewodników. Psy specjalizują się w tropieniu i służbie patrolowej lub znajdowaniu ładunków niebezpiecznych. Czworonogi mają zapewnione bardzo dobre warunki, także specjalistyczny samochód do przewozu zwierząt.

-Aspirantowi Patrykowi Paraszczukowi serdecznie pogratulowałem. Będziemy trzymać kciuki za udany start w mistrzostwach Polski! – czytamy w poście prezydenta Kalisza.

Źródło: Facebook/Krystian Kinastowski

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze