reklama-SWWS
baner_AK
baner_AK
baner_FBAnt
baner_GM

Atak dronów na Uniwersytet Kaliski

Atak dronów w szyku bojowym zostanie po raz pierwszy w Polsce przeprowadzony podczas konferencji naukowej ,,Prakseologia w naukach o bezpieczeństwie”, którą 14 i 15 listopada organizuje Uniwersytet Kaliski.

Tym razem głównym tematem konferencji będzie ,,Edukacja na rzecz bezpieczeństwa i obronności – standardy i rekomendacje”. Poza wykładami, podczas których naukowcy z całej Polski będą się dzielić wynikami swoich badań, konferencja będzie miała również wymiar praktyczny. 

– Po raz pierwszy w Polsce przeprowadzimy atak dronów w szyku bojowym – informuje prof. Ireneusz Dziubek, moderator wydarzenia. – To wydarzenie przygotowujemy wspólnie z służbami. Zarezerwowana jest już przestrzeń powietrzna i różne jednostki będą nie tylko pomagać nam w tym, ale również same będą się szkolić. Mogę ujawnić tylko tyle, że scenariusz zakłada atak drona na obiekt Uniwersytetu Kaliskiego. Zarządzona zostanie ewakuacja z obiektu wszystkich osób tutaj przebywających, a następnie przeprowadzimy oględziny powybuchowe. W akcji będzie brała udział m. in. straż pożarna, pogotowie i policja.  

Atak dronów zaplanowano na godz. 12 na obiekty kampusu studenckiego przy ulicy Poznańskiej. Program konferencji jest dostępny tutaj: https://uniwersytetkaliski.edu.pl/wp-content/uploads/2023/11/program-konferencji-prakseologia-w-naukach-o-bezpieczenstwie-1.pdf

Źródło: Uniwersytet Kaliski

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze