Atak na biuro posłanki Karoliny Pawliczak

W Ostrowie Wielkopolskim doszło do ataku wandalizmu na biuro poselskie Karoliny Pawliczak i Wiesława Szczepańskiego. Nieznani sprawcy oblali drzwi farbą i zostawili na elewacji czarne napisy „Zabić LGBT” oraz „Lewica won”. Sprawę zgłoszono policji.

W dniu ataku na biuro posłanki odbywał się młodzieżowy piknik „Różni, ale równi w Ostrowie Wielkopolskim”, który zorganizowała Młoda Lewica. Nieznana grupa sprawców również próbowała zakłócić wydarzenie. W związku z zaistniałą sytuacją posłanka Karolina Pawliczak 13 września zorganizowała briefing w Ostrowie Wielkopolskim, na którym odniosła się do sprawy: “To bardzo niepokojące i złowrogie zjawisko. Każdą elewację można odnowić, a farbę zmyć, ale społeczne podziały i wykopane rowy, które codziennie funduje nam skrajna prawica będzie w przyszłości bardzo trudno zakopać. Przykład idzie z góry i ciche przyzwolenie na takie zachowania skutkują widocznym tu wandalizmem i barbarzyństwem. Na pewno się nie wystraszymy, biura będą nadal funkcjonować i musimy wspólnie głośno sprzeciwiać się takiej brutalizacji życia publicznego.” Posłanka podziękowała policji za szybką reakcję na pikniku młodzieżowym i wyraziła nadzieję, że takie zachowania będą ostro krytykowane przez wszystkie ugrupowania aktywne w życiu publicznym, ponieważ, jak dodała – każda formacja polityczna może stać się celem ataku.


Źródło: Biuro Poselskie Karoliny Pawliczak

Podobał Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna!
Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Share on facebook
Share on twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Newsletter

Bądź na bieżąco z najnowszymi aktualnościami!

WESPRZYJ NAS!

Każda latarnia potrzebuje mocy, aby oświetlać to, co ukryte. Dołącz do Klubu Mocodawców Latarnika Kaliskiego i wspieraj naszą działalność!

Kliknij w odpowiednią “cegiełkę” i sprawdź, jakie benefity dla Ciebie przygotowaliśmy!

Najchętniej czytane

PODCASTY & VIDEO

REKLAMA

#Twitter