Atrakcje dla dzieci od Akademii Kaliskiej

Moc atrakcji z okazji Dnia Dziecka przygotowali naukowcy Wydziału Politechnicznego Akademii Kaliskiej im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Kaliszu dla wychowanków Niepublicznego Przedszkola Bajkowy Świat.

Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem obserwowały widowiskowe doświadczenia, a w niektórych przypadkach były zaproszone do udziału w eksperymentach. „Pokazy były bardzo widowiskowe, a dzieci z dużym zainteresowaniem obserwowały to wszystko, co dla nich przygotowaliśmy. Moim zdaniem ważne jest, że już na tym etapie ich życia, mają do czynienia z nauką, która okazała się wspaniałą przygodą. Mam nadzieję, że udało się w nich rozbudzić ciekawość, bo przecież ona charakteryzuje naukowców – tych małych, ale też tych dorosłych” – powiedział prof. Andrzej Wojtyła, rektor Akademii Kaliskiej. Naukowcy Wydziału Politechnicznego Akademii Kaliskiej przygotowali dla przedszkolaków 25 pokazów i eksperymentów, wśród nich zabawy magnesami, kamień Celtycki (który kręci się tylko w jedną stronę), czy pomiar temperatury w holu rektoratu, na podstawie opadania kulek w cieczy. Była również plastikowa lalka, której nie sposób przewrócić, wulkan chemiczny, a nawet deszcze w słoiku. Na zakończenie każdy z przedszkolaków, otrzymał specjalny certyfikat młodego naukowca.

Źródło: Akademia Kaliska
Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej? Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze