reklama-SWWS
baner_AK
pekao_firmowe_012023_1200x200_

Autorka „Stulecia Winnych” z wizytą w Kaliszu

Ałbena Grabowska była gościem autorskiego spotkania w kaliskiej Książnicy Pedagogicznej. Autorka bestsellerowej trylogii „Stulecie Winnych”, na podstawie której powstał popularny serial, przyjechała do Kalisza w ramach cyklu „Depesza ze świata kobiet”.

Spotkanie otworzyła dyrektor Książnicy, Jolanta Nowosielska, witając licznie przybyłych czytelników oraz młodzież kaliskich szkół wraz z opiekunami, a także Ewelina Dudek, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza. W wydarzeniu mogły uczestniczyć także szkoły spoza Kalisza, m.in. z Pleszewa czy Ostrowa Wielkopolskiego, dzięki transmisji online.

Ałbena Grabowska odpowiedziała na pytanie dotyczące m.in. pochodzenia swojego imienia, które ma bułgarskie korzenie. „Moja mama ma bułgarskie korzenie i przyjechała do Polski w 1968 roku do mojego ojca. Imię Ałbena w tłumaczeniu na polski oznacza kwitnącą jabłoń” – opowiadała A. Grabowska.

„Pisanie towarzyszyło mi od zawsze, w szkole byłam dobra z polskiego, ale nie z historii. Zawdzięczam to wspaniałym polonistkom, zarówno w podstawówce, jak i w liceum. W czasie studiów pisałam w gazetach kobiecych, odpowiadałam na listy czytelników, publikowałam krótkie opowiadania, co później przerodziło się pod koniec studiów w artykuły medyczne” – podsumowała pisarka.

Ałbena Grabowska mówiła, że pierwsze książki pisała przede wszystkim dla swoich dzieci, by zachować dla nich historie rodzinne w pamięci. Wiele miejsca w trakcie spotkania zajęły opowieści dotyczące popularnego serialu „Stulecie Winnych”, stworzonego na podstawie jej książek. Były one tym bardziej ciekawe, że sama autorka występowała w epizodycznych rolach w serialowej produkcji. Pod koniec spotkania chętnie odpowiadała na pytania uczestników.

Organizatorem wydarzenia była Publiczna Biblioteka Pedagogiczna Książnica Pedagogiczna im. Alfonsa Parczewskiego w Kaliszu, a całe nagranie ze spotkania dostępne jest na Facebookowym profilu tej instytucji.

***

Ałbena Grabowska – polska pisarka, autorka bestsellerów. Do jednych z jej najpopularniejszych dzieł jest zekranizowana saga ,,Stulecie Winnych”, czy seria powieści ,,Uczniowie Hippokratesa”. Na co dzień jest ona lekarzem neurologiem, który posiada dwa stopnie specjalizacji, certyfikat epileptologa, a także stopień doktora nauk medycznych.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze