baner_FBAnt
Baner AWS
wszystkie_wiadomosci

Ave Benedicta Jolenta

Fundacja Ars Activa serdecznie zaprasza na wyjątkowy koncert „Ave Benedicta Jolenta” z okazji wspomnienia Błogosławionej Jolenty, patronki miasta Kalisza, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 15 czerwca, o godzinie 19:00 w kościele oo. franciszkanów.

W tym wyjątkowym wydarzeniu wystąpi polsko-kanadyjski skrzypek Mariusz Monczak, który zaprezentuje niezwykłą oprawę muzyczną dla uczczenia życia i dziedzictwa Błogosławionej Jolenty, w programie konceru znajdą się m.in „Bogurodzica”, ponadto utwory J.S. Bacha, K.Niegowskiego, H.Wieniaskiego, G.Bacewicz oraz „Cztery pory Roku” Elmeidy Prado Błogosławiona Jolenta, węgierska królewna z dynastii Arpadów, żona Bolesława Pobożnego i fundatorka wielu kościołów i klasztorów, jest postacią o wyjątkowej historii i znaczeniu dla regionu. Zapraszamy wszystkich miłośników muzyki i historii do wzięcia udziału w koncercie, który będzie nie tylko artystycznym wydarzeniem, ale także okazją do uczczenia pamięci tej wyjątkowej postaci. Wstęp na koncert jest wolny. Nie przegapcie okazji uczczenia Błogosławionej Jolenty i wspólnego przeżycia niezapomnianego wieczoru w muzycznej oprawie.

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze