Stokado
baner_FBAnt
Baner AWS

Aż 47 interwencji Straży Miejskiej po zgłoszeniach o zatruwaniu powietrza

Straż Miejska, szczególnie w ostatnim okresie, otrzymuje dużo zgłoszeń o możliwym spalaniu odpadów i dużym zadymieniu z kominów. Strażnicy każdorazowo udają się na miejsce i dokonują kontroli spalania w piecach, jednak bardzo rzadko przyczyną zadymienia jest spalanie odpadów. Strażnicy od 1 stycznia interweniowali 47 razy.

Sytuacja w znacznej większości przypadków spowodowana jest nieumiejętnym paleniem w piecu. Te odpalane od góry nie kopcą, jednak nie każdy piec można w taki sposób odpalić. Wciąż jest wiele osób, które posiadają piece odpalane od dołu. W obawie przed zgłoszeniami o zatruwaniu powietrza, właściciele uruchamiają je dopiero w środku nocy. Mimo to nie da się uniknąć zapachu, jaki wydobywa się w pierwszej fazie spalania chociażby węgla. Powodem tego jest m.in. brak przystosowania pieca do danego rodzaju paliwa, zła jakość węgla czy mokre drewno. W tym temacie strażnicy współpracują także z Powiatowym Inspektoratem Nadzoru Budowlanego, który dokonuje kontroli stanu technicznego przewodów kominowych. W okresie od 1 stycznia do 16 lutego do dyżurnego Straży Miejskiej wpłynęło 47 zgłoszeń z czego: sporządzono 40 protokołów zadymień z przeprowadzonych kontroli, gdzie zalecono wymianę pieca; 41 okazało się niepotwierdzonych (brak zadymienia); 4 postępowania mandatowe w łącznej kwocie 1000 zł; a 2 osoby pouczono.

Źródło: SM

Podoba‚ Ci się materiał? Udostępnij go i komentuj - Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna! Chcesz by podobnych materiałów powstawało jeszcze więcej?Wesprzyj nas!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Zobacz wszystkie komentarze

Najnowsze